Başkent yollarına 770 adet dev yön levhası asıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent yollarını yön levhalarıyla donatmaya devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent yollarını yön levhalarıyla donatmaya devam ediyor. Güvenli, modern ve rahat bir şehir içi seyahat keyfi için Ankara’nın “Yol göstericileri” yön levhalarını, Başkent’in büyüyen, genişleyen ve her geçen gün yeni açılan yollarına yerleştirmeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan noktalara toplam 770 adet yön ve bilgi levhası yerleştiriyor.
Başkent’in yeni atardamarlarından olan 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı’na da yeni yön levhalarından yerleştiren Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda sadece bu yola 62 adet levha ve 6 adet de led ekran monte ediyor.
Ankara’da levhasız yol kalmaması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Her geçen gün açtığımız yeni yollarımızla, genişletilen, büyütülen bulvarlarımızla birlikte Başkentimizde ‘yönümüzü bulamıyoruz’ şikayeti olmaması için yolları levhalarla donatmaya devam ediyoruz” dedi.

770 TAKIM YENİ LEHVA DAHA BAŞKENT YOLLARINDA

Başkent Ankara’nın dört bir tarafında yeni yol açımı ve genişletme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, boydan boya çizgi çalışması yaptığı, uyarı levhaları ve bilgilendirme yazılarıyla süslediği, sinyalizelerle güvenli kıldığı yolları, yerleştirdiği dünya standartlarındaki yön levhalarıyla da sürüş kolaylığının adresi haline getiriyor.
Ankara’da ihtiyaç duyulan bölgelerin tespitini yaparak, sistem levhası olarak adlandırılan yön levhalarını yerleştiren Büyükşehir Belediyesi EGO Ulaşım Dairesi Başkanlığı, yeni hizmete açılan veya genişletilen bulvarlar başta olmak üzere kent merkezinden başlayarak Başkent’in bulvar ve caddelerini en üst kalitedeki levhalarla donatma çalışmalarına devam ediyor.
Çalışma kapsamında yolların kartviziti 770 takım yön levhasının daha yerleştirilmesi için temel ve konstrüksiyon imalatlarının tamamlandığını, levha paneli montaj işlemlerine başladıklarını kaydeden Başkan Melih Gökçek, “Araç sürücülerine gidecekleri semt, mahalle, belde, ilçe ve ilin istikametini gösteren levha yerleştirme çalışmalarımızı yapabilmemiz için yolumuzun hazır olması gerekiyor. Bu yüzden de yol açım ve asfaltlama çalışmalarıyla koordineli bir şekilde çalışmalar sürdürülüyor” dedi.
“Sürekli büyüyen Başkentimizde levhasız yol kalmaması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” diyen Başkan Gökçek, yollara kaplama üstü (Başüstü, T tipi, L tipi ve Ön Gösterici) ile kavşak içi yön ve bilgi levhası yerleştirildiğini ifade ederek, “Yolların olmazsa olmazı levhalar, sürücülerin gece ve gündüz rahatlıkla görebileceği büyüklük ve şekilde, reflektif malzemelerden yapıldı” diye konuştu.

ANKARA BULVARI’NA 62 TAKIM VE 6 LED EKRAN

En büyük çalışmalardan birinin de açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan 14.5 kilometre uzunluğunda ve üzerindeki 2 dev viyadük, 17 alt-üst geçit-köprü ile toplam 19 kilometre uzunluğundaki 19 ayrı bağlantı yolu bulunan Ankara Bulvarı’nda gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Gökçek, görüntüsüyle, kalitesiyle ve yeşiliyle Türkiye’ye örnek olan dev bulvara yakışır 62 adet levha ve bilgi mesajlarının yansıtılacağı 6 adet de led ekran montaj çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.
Başkan Gökçek, “Ankara Bulvarı ve bulvara bağlantı yollarında başüstü, T tipi, L tipi ve Ön Gösterici olmak üzere 62 adet levha imalatı yapılıyor. Ayrıca Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından da 6 adet led ekran Ankara Bulvarı’na monte ediliyor” dedi.
Levha direklerinin kahverengi, çerçevesinin ise yaldızlı açık kahverengi bir şekilde olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yazılarında ise yönlendirilen yere göre beyaz (şehiriçi yönlendirme), mavi (iller), yeşil (çevre otoyolu) ve kahverengi (turistik mekanlar) zemin kullanıldığını anlattı.