Başkentte kılıçlı çete savaşı!

Başkent Ankara'nın merkezinde birbirine giren dilenci ve deynekçi çetesi üyeleri satır ve bıçaklarla dehşet görüntüleri yaşanmasına neden oldu.

Tuna Caddesi üzerinde bulunan Lions Kulübü’nün hemen önünde meydana gelen olayda iki grub birbirine girdi. Olayın bölgede hakimiyet savaşından kaynaklandığı öğrenildi. Eli satırlı taraflar, cadde üzerindeki hakimiyetlerini şiddet yoluyla karşı tarafa kabul ettirmek isteyince, Başkente yakışmayan görüntüler yaşandı. Çevrede yaşayan vatandaşların tiner kullandıklarını belirttiği çete üyeleri, demir çubuk, sallama diye tabir edilen bıçak ve satırlarla birbirlerine girdiler. Bir saldırganın Hz. Ali’nin kılıcı olan Zülfikar gibi çift başlı bir kılıç taşıması ve bununla karşı grubtan birine saldırması dikkat çekti.

İki grup arasında sözkonusu bölgede uzun zamandır güç savaşı verildiği belirtiliyor. Bugün yaşanan kavganın pimini ise, Lions Kulübü önünde dilendirilecek yaşlı kadınların kim olacağı tartışması çekti. İki grubun da kendi ailelerinden yaşlı kadınların burada dileneceği ve bu bölgenin kendilerine ait olduğunu iddia etmesi üzerine kavga patlak verdi. Çatışma sebeblerinden bir diğeri ise cadde üzerine park eden arabalardan alınacak haraç parasıydı.

Uzun süre birbirlerini satır ve bıçaklarla adeta doğrayan saldırganlar, olayın ardından basın mensuplarına küfürler ederek olay yerinden ayrıldılar. Çevredeki vatandaşların 155 Polis İmdat merkezine olayı bildirmelerine rağmen kavga yerine hiçbir güvenlik görevlisinin gelmemesi dikkat çekti. Vatandaşlar, sözkonusu çetelerin bölgede sürekli bu tür çatışmalara girdiğini ve bu durumun herkes tarafından kanıksandığını belirttiler. Kavganın bitiminden çok sonra olay yerine gelen ambülans ise cadde de kimsenin kalmadığını görünce olay yerinden ayrıldı.