Başkent’ten alkollü sürücü manzaraları

Ankara'nın çeşitli yerlerinde polis ekiplerine yakalanan alkollü sürücüler izleyenlere ilginç sahneler sergiledi.

Başkent dün gece alkollü sürücülerin şovlarına sahne oldu. İlk sarhoş sürücü saat 01:00 sıralarında Çankaya Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan uygulamada yakalandı. Oktay Aydın isimli sürücü alkolmetreye üflemeyi reddederek, bir polis memuruna ağza alınmayacak küfürler etmeye başladı.

Aracının çekileceğini de anlayan Aydın’ı, yanındaki arkadaşları zor sakinleştirdi. Basın mensuplarının çekim yapmasına sinirlenen Aydın’ın arkadaşı kendisinin de basın mensubu olduğunu ileri sürerek kameraların kapatılmasını istedi. Tüm çabalarına rağmen aracının çekilmesini engelleyemeyen Oktay Aydın ise ekip otosuna bindirilerek karakola götürüldü.

Başkent’teki ikinci alkollü sürücü ise saat 02:00 sıralarında, Küçükesat Ballıbaba Sokak’ta motosikletiyle kaza yapınca yakalandı. Hafif şekilde yaralanan motosiklet sürücüsünün ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. Üzerinden herhangi bir kimlik çıkmayan şahıs uzun süre arkadaşlarının yolda olduğunu söyleyerek polisi oyalamaya çalışsada karakolluk olmaktan kurtulamadı.

Gece kameralara takılan en renkli alkollü ise polis ekipleri tarafından Etlik Ayvalı Caddesi Adalararası 1 Sokak’ta kamyonetinin içinde sızmış vaziyette bulundu. Kameraların gelmesiyle hemen kamyonetinden inen ve isminin Ahmet olduğu öğrenilen sürücü, önce habercilere sataştı. “Beni çekince mutlu mu oluyorsunuz” diyerek şovuna başlayan sürücü, önce alkolmetreye üflemeyi reddetti daha sonra da aracı kendisinin kullanmadığını iddia etti.

Aracın anahtarını isteyen polis memuruna anahtarın kendisinde olmadığını söyleyen kamyonet sürücüsü üzerini de aratmadı. İlerleyen dakikalarda sürücünün konuşmaları başbakanın bulunduğu mevkiye gelebilmek için Amerikalıların elini öptüğünü söylemesine kadar vardı. EEtrafta bulunan herkesi oldukça güldüren alkollü sürücü alkol muayenesi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.