Basket potasına kendini astı

Burdur'un Gölhisar ilçesinde N.G (17) isimli genç kendini mezun olduğu lisenin basket potasına asarak intihar etti.

Olayla ilgili araştırma yapan savcılık, gencin ÖSS sınavı yüzünden veya kız arkadaşı ile yaşadığı problemlerden dolayı intihar etmiş olabileceği üzerinde duruyor.
Edinilen bilgiye göre Burdur’un Gölhisar ilçesinde N.G (17) isimli genç bu yıl mezun olduğu Gölhisar Lisesi bahçesindeki basket potasına kendini asarak intihar etti. Gece saat 01:00 sıralarında olay yerinden geçen bir vatandaş potaya asılı birini görmesi sonucu polise haber verdi. Okul önüne gelen polis, gencin cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ve cumhuriyet savcısı, cesedi daha sonra Gölhisar Devlet Hastanesi morguna gönderdi. Daha sonra gencin cesedi incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

N.G’nin hiçbir psikolojik sorunun bulunmadığını belirten yakınları, gencin Gölhisarspor’da 3 yıldır kalecilik yaptığı bilgisini verdi. Ayrıca olay gecesi saat 22:00’a kadar N.G’nin arkadaşları ile top oynadığı belirtildi.

Olayla ilgili geniş araştırma başlatan polis, gencin iki nedenden intihar etmiş olabileceği üzerinde duruyor. Öğrenci Seçme Sınavı’nın kötü geçtiği bildirilen gencin bu yüzden intihar edebileceği aktarıldı. Kız arkadaşı nedeniyle de intiharın gerçekleşmiş olabileceğini araştırılıyor. Savcılık olayla ilgili tahkikatın devam ettiği bilgisini verdi.