Basketbol ailesi Kayseri için elele verdiler

Kayseri'de düzenlenen Tadım Bayanlar Türkiye Kupası'nda yapılan başarılı organizasyonda emeği geçen Kayseri Basketbol İl Temsicisi Ahmet Çulfacı, bundan sonraki hedeflerinin uluslararası bir organizasyon düzenlemek olduğunu söyledi.

2001 yılında il temsilciliği görevine atanan Ahmet Çulfacı, Kayseri’de Bayanlar Türkiye Kupasını düzenlemek için sezon başında Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi takımlarından Kayseri TED Koleji Spor Kulübü ile ortaklaşa çalışma yaparak projelerini Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim Kuruluna sunduklarını belirtti.

Çulfacı, projelerini inceleyen Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun bu isteklerine olumlu cevap verdiğini belirterek, “Bu büyükorganizasyona ev sahipliği yapma şansını elde ettik. Daha önce 2001 yılında Erkekler Türkiye Kupasının bir ayağını Kayseri’de gerçekleştirmiştik. Organizasyon konusundaki tecrübemize güvenerek bu organizasyona da soyunduk. Değişik bir kategori de bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmamızın heyecanını 2 ay öncesinden yaşamayla başladık. Kayseri Bayan Basketbolunu daha da geliştirmek ve özellikle bayan sporcularımızın velilerini bu heyecanın içine çekmek anlamında bu organizasyonun katkısı ilimize büyük olacak. Çünkü alt yapılarda mücadele eden takımlarımızda forma giyen bayan sporcuların velileri, eğitimi birinci planda tuttukları için çocuklarının spora vakit ayırmasına sıcak bakmıyorlar. Bu turnuva velilerimiz için de bir teşvik olacak” dedi.

– “ORTAK ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRDİ” –

Organizasyonun hazırlıklarına Kayserİ Atatürk Spor Salonunda yaptıkları düzenlemelerle başladıklarını belirten Çulfacı, “Valiliğimiz, Belediyemiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve Kayseri TED Koleji kulübümüzle bu organizasyon öncesinde sık sık toplantılar yaparak çok iyi bir zincir oluşturduk. Bu birliktelikten yarattığımız sinerji ile bu noktaya geldik” şeklinde konuştu.

– “YENİ SALONUMUZ KAYSERİ’Yİ ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIYACAK” –

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kadir Has Spor Salonu ve Kültür Merkezi’nin inşaatının aralık ayı sonlarında biteceğine de değinen Ahmet Çulfacı, “7200 kişilik spor salonumuza bu yılın sonunda kavuşacağız. Şu anda bu salonun 2 kat tribünleri yapıldı. Kısa bir süre sonra çatısı kapanacak, 1 ay önce Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve beraberindeki heyete bu salonu gezdirme imkanı bulduk, kendileri de Anadolu’da böyle bir salonun yapılıyor olmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Bu salon ilimiz ve bölgemiz basketboluna büyük bir ivme kazandıracak ve daha da büyük organizasyonlara hatta hedefimiz olan uluslar arası bir organizasyona ev sahipliği yapma şansını bize tanıyacak” dedi.