Basketbolda şov günü

Basketbolda Beko All Star 2007 organizasyonu yarın İstanbul'da düzenlenecek.

Basketbolun şov yönünün ön plana çıkacağı etkinlikte, sporseverler renkli görüntülere tanık olacak.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda saat 13.30’dan itibaren çeşitlik şovlarla renklenecek etkinlikte, Beko Basketbol Ligi’nde forma giyen Türk ve yabancı oyunculardan kurulu karmalar karşı karşıya gelecek.

-TEKNİK HEYETLER-

Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü’nün resmi internet sitesinde yapılan halk oylamasının yanı sıra basın mensupları ve antrenörlerin verdikleri oylarla belirlenen yabancılar ve Türkler karması oyuncularının maçında, Türk Karması’nda başantrenörlüğü Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, yardımcılığını ise Bandırma Banvitspor Antrenörü Selçuk Ernak yapacak, idareci olarak da Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş görev alacak.

Yabancılar Karması’nda ise başantrenörlük görevini Türk Telekom Antrenörü Ercument Sunter, yardımcı antrenörlüğü Casa TED Ankara Kolejliler Antrenörü Hasan Özmeriç, idareciliği ise Türk Telekom Genel Menajeri İrfan Yücesoy üstlenecek.

-TÜRK VE YABANCILAR KARMASI-

Oylama sonucunda belirlenen Yabancılar ve Türkler karmaları şu oyunculardan oluşuyor:

Türk Karması: Cevher Özer (Beşiktaş Cola Turka), Cüneyt Erden, Ermal Kurtoğlu, Kerem Gönlüm (Efes Pilsen), İbrahim Kutluay, Mirsad Türkcan, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Haluk Yıldırım, Muratcan Güler, Tutku Açık (Türk Telekom), Ömer Aşık (Alpella), Ümit Sonkol (Mersin Büyükşehir Belediyesi).

Yabancılar Karması: Aubrey Lamar Reese (Beşiktaş Cola Turka), Brian Boddicker (Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi), Andew Nicholas, Marcus Haislip (Efes Pilsen), Edmund Saunders (Beykoz), Erwin Dudley, Jan Hendrick Jagla (Türk Telekom), Gerald Fitch (Galatasaray Cafe Crown), Marcus Green (Casa TED Ankara Kolejliler), Marcus Slaughter (Pınar Karşıyaka), Willie Solomon (Fenerbahçe Ülker), Rasheed Brokenbrough (TOFAŞ).

-SMAÇ VE 3 SAYI YARIŞMALARI, ŞOVLAR-

Beko All Star 2007 organizasyonunda yabancılar ve Türkler karmalarının maçının yanı sıra, smaç ve 3 sayı yarışmaları da yapılacak.

Bu arada, geçen yıl NBA’in en iyi dans grubu seçilen Orlando Magic Cheer Leaders ve dünyaca ünlü basketbol akrobasi grubu Crazy Dunkers şovları, rap yıldızı Ceza da şarkılarıyla organizasyona renk katacak. Ayrıca topu kafasıyla kontrol edebilme özelliğine sahip Eyal Horn da izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.