‘Başsavcı şoförüyüm’ diyerek ayakkabıcıyı dolandırdı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı'nın şoförü olduğunu söyleyerek bir ayakkabı firmasını dolandırdığı iddia edilen Ahmet Ö.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı’nın şoförü olduğunu söyleyerek bir ayakkabı firmasını dolandırdığı iddia edilen Ahmet Ö. (46) gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.
Bahçelievler’deki bir ayakkabı firması yetkilileri, 9 Nisan’da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak kendisini Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı’nın şoförü olarak tanıtan bir kişinin, parasını sonra getireceğini söyleyerek 4 çift ayakkabıyı alıp kaçtığını bildirdi. Firma yetkilileri, iş yerinin güvenlik kameralarına görüntüsü yansıyan ve cep telefonu numarasını bırakan bu kişiden şikayetçi olduğunu belirtti. Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. Çalışma kapsamında kimliği belirlenen ve 2005 yılında Pendik’ten tekne çaldığı anlaşılan Ahmet Ö. isimli zanlının yakalanması için operasyon düzenlendi.
Bakırköy’deki evinde yakalanan Ahmet Ö., Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulandı. Zanlının ifadesinde, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na yakın bir yerde oturduğunu söylemesine rağmen sözlerinin yanlış anlaşıldığını savunduğu öğrenildi. Ahmet Ö.’nün, “Bu yanlış anlamanın ardından benimle iyi ilgilendiler. Ben de bozmadım. Hatta aldığım ayakkabılardan birini başsavcının kızına aldığımı söyledim.” şeklinde konuştuğu belirtildi.
Suçunu itiraf ettiği öğrenilen Ahmet Ö., çıkarıldığı Bakırköy Adliyesi’nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlı çıkışta basın mensuplarına, “Ben iş adamıyım, saçma bir neden yüzünden gözaltına alındım.” dedi.