Başsavcı vekili vefat etti!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İbrahim Gürses, vefat etti.

Karaciğer yetmezliği tanısıyla bir süredir hastanede tedavi gören Cumhuriyet Başsavcıvekili İbrahim Gürses, durumunun kötüye gitmesi üzerine yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Kan değerleri aşırı derecede yükselen İbrahim Gürses İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün hayatını kaybetti.

İbrahim Gürses için bugün Bakırköy Adalet Sarayı’nın bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene İbrahim Gürses’in eşi Bakırköy 2. Aile Mahkemesi Hakimi Nurcan, oğlu Kerem, kızı Bengisu Gürses, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Adagül, İstanbul Barosu Başkanı Muaammer Aydın, çok sayıda hakim, savcı, emniyet görevlisi ile adliye çalışanı katıldı. Törende İbrahim Gürses için dua okundu.

Katılanların, İbrahim Gürses’in yakınlarına taziyelerini iletmesinin ardından cenaze Kerem Gürses’in isteği üzerine, defnedilmek üzere Eskişehir’in Çifteler ilçesine götürüldü.

1976 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren İbrahim Gürses, Siirt, Mardin, Tokat ve Afyon cumhuriyet savcısı olarak çalıştı. İbrahim Gürses, Sinop, Sivas ve Kayseri Cumhuriyet başsavcısı olarak çalıştıktan sonra Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili olarak görev yaptı.