Batman’da Enerji Hanım Projesi başlatıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından geliştirilen Enerji Hanım Projesi Batman'da başlatıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından geliştirilen Enerji Hanım Projesi Batman’da başlatıldı.

Projenin tanıtımı amacıyla Batman Engelsiz Yaşam Merkezinde bir tanıtım programı yapıldı. Söz konusu programın açış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mustafa Taşkın yaptı. Enerji Verimliliği alanında ülkemizin güçlenmesi için tasarrufun önemine vurgu yapılan programda özellikle evlerimizde kadınların kendileri için küçük bir adım atmalarının ülkemiz adına büyük bir adıma dönüşebileceğinin altı çizildi.

Tanıtım Programında proje yürütücüsü Çekom Müdürü Abdülkadir Çelik enerji verimliliği alanında 5 hane belirlendiğini ve bu hanelerde kalmakta olan kişilere enerji verimliliği alanında dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığı ve yapılacak çalışmalarla projenin etkililiğinin ölçüleceği ifade edildi.

Tespit edilen hanelerde kalmakta olan kişilere enerji verimliliği alanında eğitimler verildikten sonra program sona erdi.