Batman’da yöresel yemekler yarıştı

Batman'da Turizm haftası etkinlikleri kapsamında "Mezopotamya'dan Günümüze Ulaşan Lezzetler" adlı yöresel yemekler yarışması yapıldı.

Batman’da Turizm haftası etkinlikleri kapsamında “Mezopotamya’dan Günümüze Ulaşan Lezzetler” adlı yöresel yemekler yarışması yapıldı. Yemek uzmanı Emine Beder’in başkanlığında yapılan yarışmada saç tava birinciliği aldı. Kuzu tandır ikinci, üçüncülüğü ise içli köfte aldı.
    Yeni Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan yöresel yemek yarışmasına ilde yaşanan kepenk kapatma ve olaylar nedeniyle birçok yarışmacı katılamadı.
    Bir birinden lezzetli yöresel yemeklerin sergilendiği yarışmada juri birinciyi seçmede zorlandı. Yemek Uzmanı Emine Beder’in başkanlığında yapılan yarışmada yemeklerin yöreselliğe uygun olup olmadığı değerlendirildi.
    Yemekleri önce görsel olarak değerlendiren juri daha sonra servis edilen yemeklerin tadına baktı. Verilen kısa arada sonuçları değerlendiren juri dereceye girenleri açıkladı. Yarışmada saç tava birinciliği aldı. Kuzu tandır ikinci, üçüncülüğü ise içli köfte aldı.
    Yarışmada derece alanların ödülleri Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan Yavuz Bingöl konserinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından verileceği belirtildi.