Batman İş-Kur performans değerlendirmesinde ikinci sıraya yükseldi

Batman İş Kurumu, Türkiye geneli İş-Kur İl Müdürlükleri arasında yapılan performans değerlendirmesinde 2. sıraya yükseldi.

Batman İş Kurumu, Türkiye geneli İş-Kur İl Müdürlükleri arasında yapılan performans değerlendirmesinde 2. sıraya yükseldi.

2013 yılının ilk altı ayında, önceki yıla göre ciddi bir performans ortaya koyarak 67. Sıradan 7. sıraya yükselen Batman Çalışma ve İş Kurumu 2013 yılı ilk 9 aylık değerlendirme raporlarına göre başarı sıralamasında 2. olarak istihdam konusundaki hassasiyetini ortaya koydu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz, “Batman İş-Kur 2013 yılı ilk 9 ayında 81 il içerisinde özel sektör tarafından talep edilen açık iş sayısı hizmetinde ve özel sektörde ziyaret edilen işyeri çalışmaları hedefine ulaşmada Türkiye birincisi, tüm hizmet alanlarında ise Türkiye geneli başarı sıralamasında 2. sıraya yükseldi.” dedi.

Başarı performansının, işverenlerle yapılan aktif iletişim ve kurum hizmetlerini tanıtım çalışmaları neticesinde gerçekleştirildiğini söyleyen Eviz, “Bu başarının, 2011 yılında Türkiye geneli başarı sıralamasında 80. sırada; 2012 yılında 67. sırada olduğu göz önüne alındığında Batman İş-Kur olarak istihdama verdiğimiz önemi ortaya koymaktadır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye birinciliği sıralamasının tesadüfi olmayıp ekip olarak kurumsal ve profesyonel çalışmalar sonucu ortaya çıktığını belirten Eviz, “Kurumsal işbirliğimizi destekleyen tüm kamu ve özel sektör yetkililerine şükran borçluyuz. İşsizlikle mücadelenin, ancak tüm sektör temsilcilerinin ortak bir işbirliği ile mümkün olduğu açıktır. İl Müdürlüğü olarak kamu ve özel sektörle işbirliği içerisinde istihdamı artırma çalışmalarımız artarak devam edecektir.” diye konuştu.