Batman’a gümrük müdürlüğü isteniyor

Batman'a gümrük müdürlüğü isteniyor

Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Teymur, ilde gümrük müdürlüğünün kapalı olması nedeniyle yatırımcıların mal ihraç ederken, diğer illeri kullanmak zorunda kaldıklarını belirterek, gümrük müdürlüğünün tekrar açılması için yer ve kadro sorunu olmayacağını söyledi.
Batman’da gümrük müdürlüğünün askıya alınmasının ardından bir süredir girişimlerde bulunan Batman Ticaret ve Sanayi Odası bir toplantı düzenledi. Toplantıda, yıllar önce kurulan ama uzun bir süredir hizmet vermeyen ve kapısına kilit vurulan gümrük müdürlüğünün tekrar eski canlılığına kavuşması için görüş alışverişinde bulunuldu.

İstişare amacıyla biraraya gelen sanayiciler de gümrük müdürlüğünün tekrar eski canlılığına kavuşmasını istedi. Toplantıda ayrıca, Başbakanlık gümrük müsteşarlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetim kuruluna yazılı olarak müracaatta bulunuldu.

Batman’da gümrük müdürlüğünün kapalı olması nedeniyle yatırımcıların mal ihraç ederken, diğer illeri kullanmak zorunda kaldıklarını belirten Mehmet Teymur, gümrük müdürlüğünün tekrar açılması için yer ve kadro sorunu olmayacağını ileri sürdü. Teymur, bu konuda, diğer meslek kuruluşlarının da katkı sağlayacağını ifade etti.

Ticaret ve Sanayi Müdürü A.Kadir Ekmen ise Başbakanlık tarafından yayınlanan en son genelgeyle birlikte gümrük müdürlüğünün tekrar Batman’da faaliyete geçmesinin zaruri hale geldiğini belirtti. Ekmen, bu yöndeki girişimlerinin devam ettiğini söyledi. Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Teymur’un makam odasında yapılan istişare toplantısına sanayi ve ticaret müdürü A.Kadir Ekmen, ticaret ve sanayi odası başkanı Mehmet Teymur, yönetim kurulu üyeleri, sanayiciler ve gümrük müdürlüğü temsilcisi katıldı.