Batman’da ilkokul 5. sınıf öğrencisi bir çocuk intihar etti

Batman'da ilkokul öğrencisi merdiven boşluğunda çamaşır ipiyle kendini astı.

Edinilen bilgiye göre, Şahin ailesinin küçük kızları N. Şahin, tüm aile bireylerinin yemekte olduğu bir saatte merdiven boşluğuna bağladığı çamaşır ipiyle kendini astı.Olay yerinde yaşamanı yitiren N.Şahin’i ablası Emine fark etti. Kız kardeşini uzun süre görmeyince merak edip aramaya çıkan ablası Emine, kız kardeşinin merdiven boşluğuna asılı cesediyle karşılaştı.

Batman Devlet Hastanesi morguna kaldırılan küçük kızın cesedi yapılan otopsiden sonra ailesine teslim edildi. Hastaneye akın eden kızın yakınları sinirleri krizleri geçirdi. Hastaneden alınan cenaze Batman İkiztepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Petrolofisi İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi N.Şahin’in kendini asması için hiç bir nedeninin olmadığını belirten ailesi, kızlarının televizyon dizilerinden etkilenmiş olabileceğini ileri sürdü.

10 çocuğu bulunan Mehdi ve Fatma çifti, “Kızımızın hiçbir sorunu yoktu. Çocuklarımızın arasında en neşeli en hareketli olandı. Bir sorunu olsaydı fark erdik. Ama muhtemelen son dönemlerde tv’lerde oynanan buluşma, 6.hız, yüz yüze ve benzeri dizilerden etkilenmiş olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

N.Şahin’in ölümü okul idareci ve öğretmeleri arasında da üzüntüye neden oldu. N.Şahin’in okulda çalışkan ve sevilen bir kız olduğunu belirten öğretmenleri, böylesi bir ölümü haketmediğini savundu.

Ard arda yaşanan kadın intiharları ile bir zamanlar dünya ve Türkiye kamuoyunda adı intiharlar kentine çıkan Batman’da yaşanan bu son olay kentte üzüntüye neden oldu.