Batmanda polis otosu tarandı (3)

Batman'da bir polis minibüsü teröristlerce otomatik silahlarla tarandı. Olayda 2 polis şehit oldu, 4 polis ve 1 bekçi yaralandı.

2 terörist tarafından Kalaşnikof tüfeklerle taranan araçta bulunan 8 polis ve 1 bekçiden 7’si yaralandı. Çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınan polislerden Mehmet Emin Keskin ile Cem Genç şehit oldu. Ali Köse, Hacı Aklan, Süreyya Kınay, Ekrem Keleş adlı polislerle İhsan Malay adlı bekçi yaralandı. Yaralı polislerden Süreyya Kınay ve Ali Köse durumlarının ağır olması nedeniyle askeri helikopterle Diyarbakır’a kaldırıldı.

Saldırıdan sonra Emniyet müdürü Arif Öksüz olay yerinde incelemelerde bulundu.

Olaydan sonra Hastaneye gelen Batman Valisi Haluk İmga, yaralı polisleri ziyaret etti. Teröristlerin yakalanması için çalışmaların başladığını belirten İmga, “Nöbet değişimi müteakiben hemzemin geçitten geçerken polis aracı teröristlerce tarandı. Biri bekçi 4’ü polis yaralandı. 2 poliste şehit oldu. Acımız çok büyüktür” dedi.

Emniyet yetkilileri, teröristlerin saldırıdan sonra kaçarken güvenlik kamerasından tespit edildiğini açıkladı. Saldırganların yakalanması için Şafak Mahallesi ve İpragaz’da operasyon başlatıldı.

Şehit olan Cem Genç’in Balıkesir nüfusuna kayıtlı olduğu, M.Emin Keskin’in ise K.Maraş nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi. Memet Emin Keskin’in evli olduğu Cem Genç’in üç ay önce nişanlandığı öğrenildi.