Batmanlı sporcu milli takıma seçildi

Batmanlı sporcu Ömer Fırat Çelik, Türkiye Tekvando milli takımına seçildi.

Batmanlı sporcu Ömer Fırat Çelik, Türkiye Tekvando milli takımına seçildi. Çelik, 1 ay sonra Yunanistan’da yapılacak Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Batman Gültepe Mahallesi’nde ikamet eden 15 yaşındaki sporcu Ömer Fırat Çelik, Tekvando milli takımına seçildi. Daha önce birçok ödül alarak başarılara imza atan Çelik, Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmeyi hedefliyor.

Mehmet Sıdık Tekin Koleji 10. sınıfta okuyan Çelik, gelecek ay Yunanistan’da yapılacak Balkan Şampiyonasında ülkesini ve şehrini en iyi şekilde temsil etmek istediğini belirterek, Batman’a madalya ile dönmeği arzuladığını söyledi.

Her sporcu gibi şampiyon olmayı hedeflediğini söyleyen Çelik, “Hedefim Avrupa ve olimpiyat şampiyonasına katılmaktır. Geçen sene 2012 – 2013 senesinde Türkiye şampiyonu oldum. Her zaman her sporcunun hedefi şampiyon olmaktır. Benimki de öyle.” diye konuştu.

5 yıldır Çelik’i çalıştırdığını belirten Tekvando Hocası Şükrü Şakar, şampiyon sporcunun Batman Mehmet Sıddık Tekin Lisesi’nde burslu olarak okuduğunu hatırlatarak, Çelik’i Avrupa ve ye Dünya şampiyonu yapmayı hedeflediklerini söyledi.

İlk defa Batman’dan bir sporcunun milli takıma seçildiğini hatırlatan okul yöneticileri ise Özel Sıdık Tekin Lisesi olarak Ömer’e her türlü desteği verdiklerini belirterek Balkan şampiyonasından bir derece alarak gelmesini arzuladıklarını ifade ettiler.

Bir kamu kurumunda memur olarak çalışan baba Vecdettin Çelik, “Ben devlet memuruyum, 4 tane çocuğum var. 4’ü de öğrenci. Çocuklarımızın ülkelerine ve milletlerine faydalı olması, sokaklardan kurtulmaları için spora yöneltiyoruz. Benim oğlum yaklaşık 5-6 senedir spor yapıyor. Bütün çocukların sokaklardan kurtulması ve bütün çocukların sporla ilgilenmesi ve dolaysıyla ülkelerine ve milletlerine ve ailelerine faydalı birer birey olmasını İstiyoruz ve onun çabası içindeyiz.” dedi.