Batmanlılar oyuna gelmeyin!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Batman il başkanlığı 3. olağan kongresi parti binasında yapıldı.

Hem Türk hem Kürt milliyetçiliğine karşı olduğunu belirten Kandu, Batmanlıları oyuna gelmemeleri konusunda uyardı. Kendisinin de Kürt kökenli olduğunu ifade eden Kandu, bir Türk’ün milliyetçilik yapmasına ne kadar karşı ise bir Kürt’ün de milliyetçilik yapmasına o kadar karşı olduğunu söyledi.

Kandu, “Hepimiz aynı kilimin desenleri gibiyiz. Bunun ayrısı gayrısı yoktur. Bizi yine bölüp parçalamak istiyorlar. Çok sevdiğim Batmanlı analarım, babalarım, dedelerim sakın bu oyuna gelmeyin” dedi. Kandu konuşmasında Batman’da yaşanan olaylara tepki göstererek parti binasına yapılan saldırıyı da lanetledi.

Tek listeyle gidilen kongrede tekrar il başkanlığına Recep Er seçilirken, yönetim kuruluna Ercan Kazak, M. Emin Karahan, Ahmet Akburak, Kadri Altsoy, İsmail Karabulut, İlhan Yalçın, M. Şirin Çağlayan, Kemal Yıldız, Nasır Akın, Bahattin Sertkaya, Muzaffer Yavuz, Hayrettin Özay, Abdullah Güney ve Maaz Aslan seçildi.

Kongrede yaşanan olaylarla ilgil yazılı bir açıklamada bulunan BBP Batman İl Başkanı Recep Er de saldırılarla kavganın içine çekilmek istendiklerini fakat bu oyuna gelmeyeceklerini kaydetti.

Olağan kongreye Büyük Birlik Partisi genel merkez yönetim kurulu üyesi Hasan Kandu, BBP Batman İl Başkanı Recep Er ve partililer katıldı.