Bayan karateci kendini yerden yere vurdu

Üniversite Sporları Federasyonu'nca düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Karate Şampiyonası'nda yenilgiyi hazmedemeyen bayan bir karateci kendini yerden yere vurdu.

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Kapalı Spor Salonu’nda önceki gün başlayan ve 30 üniversiteden 169’u bayan, 59’u bay olmak üzere toplam 225 sporcunun katıldığı müsabakalar kıyasıya geçti. İlk olarak önceki günkü yarışmalarda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından sporcular salonda gösteri turu attı. Bu sırada ödül töreni için hazırlanan birincilik kürsüsüne ilginç bir konuk çıktı. Bir kameramanın salondan genel bir görüntü almak için kürsünün birincilik bölümüne çıkmasıyla salonda alkış tufanı koptu. Sporcular tören öncesinde birincilik kürsüsünde çekim yapan kameramanı görünce önce şaşırdılar ardından da ıslık ve alkışlarla kameramanı kutladılar. Alkışların uzun sürmesiyle birlikte durumu fark eden kameraman kürsüden indikten sonra madalya töreni başladı. Tören kapmasında; bayan takım kata, bayan ferdi taka, bay takım kata, bay ferdi kata, bay takım kumite, bayan takım kumite dallarında dereceye girenlere madalya ve kupaları protokol tarafından verildi.

Daha sonra yarı final ve final müsabakalarına geçildi. Çekişmeli geçen müsabakalarda heyecanlı dakikalar yaşındı. Bu sırada yenilen bazı sporcular sinirlerine hakim olamadı. Çukurova Üniversitesi’nden İlknur Çavdar, rakibine yenilince bir hayli sinirlendi. Hüngür hüngür ağlayarak alanın dışına çıkan Çavdar arkadaşlarının arasında kendini yere attı. Krize giren Çavdar’ın sakinleştirmek için uzun süre uğraşan arkadaşları bir türlü başarılı olamadı. Çekim yapan kameramanlara da tepki gösteren arkadaşları Çavdar’ı görüntüsünün alınmaması için aralarına aldı.

60 kilogram bayan kumite kategorisinde birinci olan Okan Üniversitesi’nden Mehnur Neziroğlu, daha önce Balkan Şampiyonasında birinci olduğunu söyleyerek burada şampiyon olmasının sürpriz olmadığını belirtti. 10 yıldır karatecilik yaptığını da ifade eden Neziroğlu, karateyi çok sevdiğini vurguladı.

Müsabakalara; Akdeniz Üniversitesi’nden 8, Anadolu Üniversitesi’nden 10, Ankara 2, Atatürk Üniversitesi’nden 20, Balıkesir Üniversitesi’nden 4, Çukurova Üniversitesi’nden 14, Dumlupınar Üniversitesi’nden 3, Ege Üniversitesi’nden 5, Erciyes Üniversitesi’nden 4, Gaziantep Üniversitesi’nden 7, Gazi Üniversitesi’nden 17, İnönü Üniversitesi’nden 15, İstanbul Üniversitesi’nden 6, İzzet Baysal Üniversitesi’nden 5, Kafkas Üniversitesi’nden 12, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden 8, Kırıkkale Üniversitesi’nden 8, Kocaeli Üniversitesi’nden 4, Kültür Üniversitesi’nden 1, Mustafa Kemal Üniversitesi’nden 3, Marmara Üniversitesi’nden 17, Okan Üniversitesi’nden 1, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden 5, Polis Akademisi’nden 7, Sakarya Üniversitesi’nden 10, Trakya Üniversitesi’nden 8, Uludağ Üniversitesi’nden 2, Muğla Üniversitesi’nden 4, Haliç Üniversitesi’nden 1 ve Van 100. Yıl Üniversitesi’nden 2 sporcu katıldı.