Bayburt PMYO’da yeni eğitim dönemi başladı

Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2013-2014 eğitim dönemi 420 öğrenci ile başladı.

Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2013-2014 eğitim dönemi 420 öğrenci ile başladı.

Hikmet Çağlar Konferans Salonu’nda yapılan törene Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer, Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay M.Nail Yiğit, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, kamu müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

PMYO Müdürü Tahsin Demir konuşmasında bütün toplumlarda güvenlik güçleri ve teşkilatlarının toplumda hak ve özgürlüklerin korunmasında, kamu güvenliğinin sağlanmasında, toplum hayatı için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtti. Demir, “Ülkemizde polis görevini Anayasa, uluslararası sözleşmeler, kanunlar ve ilgili diğer mevzuata göre yürütmektedir. Temel olarak bu görevler, bireyin temel hak ve özgürlüklerini korumak, emniyet ve asayişi sağlamak, kamu düzenini korumak, suç işlenmesini önleyici tedbirler almak ve suçla mücadele etmek, suçları aydınlatmak ve şüphelileri adli makamlara teslim etmek, yardım isteyenler ve yardıma muhtaç olanlar ile tehlike içinde bulunanlara yardım etmek, başlıca temel görevleridir.” dedi.

Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu ise eğitim yılının ilk dersini verdi. Tozlu, eğitimin toplumun diğer kurumları ile bütün halinde algılanması gerektiği üzerinde durdu.

Bu arada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan ‘Bayburt İli Küçük Tip Spor Salonu Isı Merkezi ve Altyapı Yapımı Tesisi’nin temel atma töreni de yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan spor salonuna katkılarından dolayı Vali Ünlüer, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak’a plaket verdi.
Vali Ünlüer program bitiminde PMYO öğrencileri ile öğle yemeğini yedi.