‘Baykal bir zamanlar terör örgütü liderleriyle beraberdi’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal'ın geçmişte Avrupa'daki terör örgütü liderleri ile omuz omuza yürüdüğünü söyledi.

Kongrede yaptığı konuşmada anamuhalefet lideri Deniz Baykal’a yüklenen Erdoğan “Anamuhalefet lideri bizimle terör noktasında bazı şeyleri konuşmaya kalkıyor. Törerle ilgili şeyleri söylediği anda kendisi yine battı.” dedi.

“Önce düşüne düşüne dökmeli içini, sonra pişman olmamalı er kişi” atasözünü hatırlatan Başbakan Erdoğan, Baykal’ın düşünmeden konuşmasıyla başına iş açtığını vurguladı. Başbakan şunları söyledi:

“Ülkede terörden bahsediliyor. Avrupa’daki terör örgütü liderlerinden bahsediliyor. O terör örgütü liderlerine bakıyoruz ki, Meclis albümleri karıştırıyoruz bu terör örgütü liderleri 91’de Baykal ile (omuz omuza beraber yürüdük) diye yola çıkmışlar. Bu oluşumun içinde kimler var. Terör örgütü liderleri var. Sayın Baykal diyorki ben bunlara karşı çıktım. Bunlar hep kayıtlarda var. Karşı çıkmayı bırak daha yeni yürüdüler, beraber yürüdüler. Evet sonra ayrılmış olabilirsin. Onlarda ayrıldı parti kurdu sizde ayrıldınız parti kurdunuz. Bunun gerekçeleri daha farklı olabilir. Yanlış yerde dükkan açıyorsun. Dikkat et. Millet bunları görüyor. Bizimle bayrak, vatan, millet noktasında yarış edemezsin, geride kalırsın”