Baykal Karşıyaka tünelinin temelini yarın atacak

Aliağa - Menderes Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi'nin en önemli adımlarından olan Karşıyaka Tüneli ve istasyonlarının inşaatına başlanıyor.

Temel atma töreni yarın saat 11.00’de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ve İzmir milletvekillerinin katılımı ile Karşıyaka’da gerçekleştirilecek.
Karşıyaka Tüneli temel atma törenine İzmirlilerin katılabilmesi için; Konak, Balçova, Sasalı, Bornova, Çiğli, Buca, Gaziemir, Harmandalı, Narlıdere, Aliağa, Menemen, Sarnıç, Seyrek, Gerenköy, Foça, Ulukent, Güzelbahçe, Gümüldür ve Ürkmez belediyeleri önünden ücretsiz otobüs seferleri düzenlendi. Otobüsler 09.30’da hareket edecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “2005 Haziran’ında temelini attığımız ve inşaatı devam etmekte olan Üçyol – Üçkuyular metro hattı ile bir aksı tamamlıyoruz. Yine öz kaynaklarımızla yaptığımız yatırımlarla Aliağa-Menderes banliyö hattını metro standardına yükseltiyoruz. Karşıyaka tüneli inşaatı ile projenin en önemli adımımızı atıyoruz. Bu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm İzmirlilerle birlikte gerçekleştireceği en büyük ortak projesidir. Bu hat güzergahında yeralan başta Çiğli ve Karşıyakalılar olmak üzere, inşaat süresince bize destek olacak hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bütün proje ve organizasyonlarda coşkuyu birlikte yaşadık. Karşıyaka tünelinin temelini de yine hep birlikte coşkuyla atarak yolumuza devam edeceğiz.” dedi.