Baykan genç güreşçilerden olimpiyat vizesi istedi

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, uluslararası yarışmalarda derece elde eden ASKİ Spor Kulübü'nün genç güreşçilerini kabul etti.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, uluslararası yarışmalarda derece elde eden ASKİ Spor Kulübü’nün genç güreşçilerini kabul etti.

ASKİ Spor Kulübü’nün son dönemlerde uluslararası müsabakalarda madalya kazanan genç güreşçileri Fatih Üçüncü, Enes Başar ve Şerif Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a ziyarette bulundu. Büyükler Avrupa 3’ncüsü Fatih Üçüncü, Gençler Dünya 3’ncüsü Enes Başar ve Dünya Üniversite Oyunları 3’ncüsü Şerif Kılıç, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy ile birlikte Genel Müdür Baykan’ı makamında ziyaret etti.

Genel Müdür Baykan, genç sporcuların ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Baykan, “Güreş bizim ata sporumuz. Genç güreşçilerimizin elde ettiği dereceler bizleri gelecek adına ümitlendiriyor. Şu an kategorilerinizde ilk 3 içinde yer alıyorsunuz. Hedefiniz her zaman birincilik olmalı.” diyerek şunları söyledi:

“Bunun için daha sıkı çalışmalısınız. Devletimiz sizlere her türlü imkanı tanıyor. Sizlerden gelecekte olimpiyat madalyaları bekliyoruz. 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları için önümüzde 4 sene var. Sizler de buraya katılabilecek aday sporcularsınız. Çalışmalarınızı günlük, aylık, yıllık değil daha uzun vadeli yapın. Çok çalışarak başarılarınızı arttıracağınıza inanıyorum. 2016’da Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’nda görüşmek üzere.”

Genç güreşçiler de Genel Müdür Baykan’ın kendileriyle yakından ilginmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, gelecekte başarılı olmak ve kendilerine güvenenleri mahçup etmemek için çalışacaklarını söylediler.