‘Bayrak yakma olayı siyasi değil’

Osmaniye'ye bağlı Kadirli Kaymakamı Sadettin Kalkan, önceki gün meydana gelen Türk Bayrağı yakma olayının siyasi bir yönünün olmadığını söyledi.

Ağaç İşleri ve Madeni Sanatkarlar Odası önünde bulunan gönderdeki bayrağın ipi kesilerek yakılan bayrağın muhtemelen ısınmak amacıyla yakıldığını belirten Kaymakam Kalkan, “Bayrak yakma olayında kesinlikle siyasi bir yön olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Bayrak yakma olayında 2 ihtimal üzerinde durduklarını ifade eden Kalkan, “Odaya kastı olan bir eylemi yapmış olabilir. Gece saat 01:30 sıralarında meydana gelen olay nedeniyle de büro içerisinde sağa sola atılmış bıçak darbeleri var. Daha sonra gönderdeki bayrak ipinden kesilerek yukarıda boş bir odada yakılmış. Diğer ihtimal ise madde bağımlısı birinin ısınmak amacıyla yapmış olabileceğidir. Her 2 ihtimal üzerinde duruluyor. Ortamı germeğe gerek yok. Emniyet birimleri olay yerinde gerekli incelemeleri yaptı. Parmak izi ekiplerinin çalışması bugün yarın Adana’dan gelecek.” şeklinde konuştu.

Kadirli’nin bu tür olaylarla Türkiye gündeminde yer almasını tasvip etmediğini belirten Kaymakam Kalkan, “İlçemizin güzel şeylerle anılmasını arzu ederiz. Lokal de olsa bu tür olaylar bizleri derinden üzmüştür. Her ne şekilde olursa olsun bayrağa yapılan saldırıyı tasvip etmek mümkün değildir.” dedi.