Bayram öncesinde seker ve çikolata imalathanelerine siki denetim

ADANA - Adana'nin merkez Seyhan Belediyesi Zabita Müdürlügü ekipleri, yaklasan Ramazan Bayrami öncesinde ilçede bulunan seker ve çikolata imalathanelerine yönelik denetimlerini arttirdi.

Zabita Müdürü Mustafa Çay, Seyhan Ilçe Tarim Müdürlügü gida kontrolörleri ile birlikte Büyük Saat ve Kazancilar Çarsi’nda bulunan imalathaneleri hijyen kosullari açisindan denetledi.

Denetimler sirasinda bir imalathanenin deposunda satisa sunulmak üzere bekletilen ürünler arasinda bozuk ve günü geçmis 80 kilogram sekerlemeye imha edilmek üzere el konuldu. Ayni isletmeye hijyen kosullarina uymadigi gerekçesiyle 1 milyar 112 milyon TL para cezasi kesildi.

Seyhan Belediyesi Zabita Müdürü Mustafa Çay isyerlerine yönelik denetimlerin araliksiz sürdürüldügünü belirterek, “Yaklasan bayrami da dikkate alarak sekerleme üreten isyerlerine denetimlerimizi siklastirdik. Sayin baskanimiz Azim Öztürk’ün talimatlariyla gerçeklestirdigimiz çalismalarda sagliksiz isyerlerine gerekli cezai müeyide uygulanirken insan sagligina gerekli özeni gösterdigi tespit edilen isyerlerine de tesekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.