Bayram’ın durumu her gün biraz daha iyiye gidiyor

Aniden rahatsızlanarak beyin kanaması ile hastaneye kaldırılan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram'ın durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Yaklaşık 72 saattir re-animasyon(yoğun bakım) ünitesinde, yaşam destek ünitesine bağlı olan Bayram, yeni bir beyin kanaması riskine karşı uyutulmaya devam ediyor.

Yakınlarının endişeli bekleyişleri sürerken Haşim Bayram’ın durumunun ise her gün biraz daha iyiye gittiği belirtiliyor. Bayram’ın ilk geldiği günden daha iyi bir durumda olduğunu belirten Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, “Haşim Bey’in hayati tehlikesi biraz azaldı. Ancak henüz net birşey söyleyemeyiz. Ne kadar daha uyutacağımız henüz belli değil.” dedi.

Bayram’ın çok ciddi bir rahatsızlık geçirdiğini belirten Özkağnıcı, tedavinin bitiminde hastalığa bağlı bir iz kalıp kalmayacağını bilmediklerini söyledi. Özkağnıcı, “Şimdilik uyutmaya devam ediyoruz. Ne olup olmayacığı ancak hasta kendisine geldikten sonra belli olur. Haşim Bey çok önemli bir rahatsızlık geçirmiş. Biz tedaviyi en iyi şekilde yapıyoruz.” diye konuştu.

Bayram’ın tedavisini titizlikle sürdürüldüğünü belirten Özkağnıcı, her gün kendisinin öndeliğinde Nöroloji, Beyin Cerrahisi ve Re-animasyon bölümlerinden doktorların bir araya gelerek toplantı yaptığını dile getirdi.

Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, 12 Şubat 2006 tarihinde evinde rahatsızlanarak Özel Selçuklu Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Burada ilk müdahalesi yapılan Bayram, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmişti. Yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren Bayram, acil serviste ilk müdahalesinin ardından Re-animasyon ünitesinde tedavi altına alınmışitı. Ufak bir cerrahi müdahale geçiren Bayram’ın yeni bir beyin kanaması geçirmemesi için uyutulmasına karar verilmişti.