BBP askerlere asgari ücret miktarınca maaş verecek!

BBP, iktidara gelmeleri halinde, hiçbir geliri olmayan vatandaşlara, askerlik süresi boyunca maaş vaadetti.

12 Haziran’da yapılacak genel seçimlere az bir süre kala siyasi partilerin seçim çalışmaları hız kazandı. Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa teşkilatının seçim çalışmalarının merkezini oluşturacak olan Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) düzenlenen törenle açıldı. Haşim İşcan Caddesi’nde hizmet verecek olan merkezin açılışı, BBP İl Başkanı Selahattin Çelt ve milletvekili adayları tarafından yapıldı.

Haziran ayında yapılacak genel seçimde, Türkiye’nin kaderinin belirleneceğini dile getiren Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Selahattin Çelt, seçimle beraber Meclis'in tekrar şekilleneceğini vurguladı. 2011 genel seçimlerinin önemini hatırlatan Başkan Çelt, "Ülkemizin ve milletimizin geleceği için, refahı için çalışacağız. Onun için de bu merkezi kuruyoruz. Bu seçim sürecinin ülkemize, milletimize ve demokratik hayatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

"MECLİS'İN SÜRPRİZ PARTİSİ OLACAĞIZ"

Büyük Birlik Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı da açılış töreninde yaptığı konuşmada, önümüzdeki seçim sürecinin önemine değinerek, "Büyük Birlik Partisi, Bursa’da hanım, engelli ve diğer milletvekili adaylarıyla bir ve beraber olarak 2011 seçimlerinin sürpriz partisidir. Hiçbir proje üretmeden Meclis'e girmeye çalışanlar var. Fakat biz projelerimizle geliyoruz. Bunları Türk halkı da görecek ve tepkisiz kalmayacaktır. BBP, milletin muktedir iktidarını sağlayacak kadro ve projelere sahiptir. Biz hazırız. İnşallah 12 Haziran’da sandıktan BBP bayrakları çıkacak." şeklinde konuştu.

"ERBAŞ VE ERLERE ASGARİ ÜCRET PROJESİ"

Fakir ailelerin askere giden çocuklarını ilgilendiren çok önemli bir projeyi gündeme taşımaya hazırlandıklarına dikkat çeken Alfatlı, söz konusu projeyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını belirtti.
Devletin, erbaş ve erlere sembolik bir harçlık verdiğini belirten Alfatlı, "Devletin verdiği para bir öğün yemek parasını bile karşılamıyor. Asker ocağında gençlerimiz büyük ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Şayet biz sosyal devlet isek bu konulara çözüm üretebilmeliyiz. İşte bunun gibi sıkıntıları göz önüne alarak hazırladığımız projeye göre erbaş ve erlerin ekonomik durumuna bağlı olarak iki kategoriye ayrılıp belli miktarda maaş verilecektir." dedi.

Hiçbir geliri olmayan kişilere askerliği süresi boyunca asgari ücret miktarınca maaş vereceklerini anlatan Ekrem Alfatlı, "Geliri yoksulluk sınırının üzerinde olan erbaş ve erlere ise askerliği süresi boyunca üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi miktarınca maaş vereceğiz. Ayrıca, bütün er ve erbaşlar askerlik süreleri boyunca sadece sağlık güvencesi değil, prim güvencesi de sağlayan sosyal sigortalı kapsamına alınacak. Böylece, askerlik sonrası sigorta borçlanması gibi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalınmayacaktır." şeklinde konuştu.