BBP cinayete adının karışmasına tepkili

BBP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partilerinin adını Gazeteci Hrant Dink cinayetine katanları bu iddialarını ispat etmeye çağırdı.

Özdağ, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında BBP aleyhinde haberlerin yer aldığını belirterek, menfur Danıştay saldırısı ve Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesiyle BBP, Alperen Ocakları ve 2000 yılında kapatılan Nizam-ı Alem ocaklarının ilişkilendirilmek istendiğini kaydetti.

BBP’nin legal, kanunlar çerçevesinde kurulmuş, demokrasiye, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne, fikir, inanç ve teşebbüs hürriyetine, üniter devlet ve vatanın bölünmez bütünlüğüne inanan bir parti olduğunu ifade eden Özdağ, partilerinin adını bu çirkin saldırıya katanların bu iddialarını ispat etmesini istedi. Özdağ, ”Olayı kınıyoruz, fakat olay bahane edilerek, Türkiye’de barış, kardeşlik, kalkınma ve adalet adına yola çıkan BBP’nin önünü kimse kesemeyecektir” dedi.

-GÜRGÜR: ”HERKES SORUMLU DAVRANMALI”-

Türk Ocakları Genel Başkanı Nuri Gürgür de Dink cinayetini kınadıklarını, yakınlarına, sevenlerine ve Ermeni Cemaatine baş sağlığı dilediklerini belirtti. Olay vesile edilerek Türk milliyetçiliği ve milli hassasiyetlere karşı yoğun bir kampanya, psikolojik taarruz başlatıldığını ifade eden Gürgür, Kerkük’teki referandum, ülke bütünlüğüne yönelik tehditler, Cumhurbaşkanlığı seçimi gibi hayati meseleler varken herkesin sorumlu davranması ve serinkanlı olması gerektiğini kaydetti