BBP’den ‘dershaneler kapatılmasın’ imza kampanyası

Yozgat Akdağmadeni Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı ve Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ömer Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasa taslağına tepki göstermek için imza kampanyası başlattı.

Yozgat Akdağmadeni Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı ve Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ömer Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasa taslağına tepki göstermek için imza kampanyası başlattı.
Akdağmadeni meydan yerinde düzenlenen imza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. BBP İlçe Başkanı Aydoğdu, yaptığı açıklamada, dershanelerin kapatılacak olmasının öğrenci, veli ve toplumun her kesimini üzeceğini belirterek, dershanelerin sadece eğitim alanı değil, topluma faydalı insan yetişmesine vesile olan önemli kurumlar olduğunu söyledi.
Aydoğdu, “İnsan yetiştirmek çok zordur. İnsan yetiştirmede hizmet eden kurumlara bu şekilde muamele edilmesi bana çok garip geliyor. Dershaneleri kapatmak demek, ‘ben ilme karşıyım’ demektir. Başka bir izahatı olamaz. Dershaneler ilim, irfan yuvalarıdır. İlim , irfan ise ibadettir, halka ve hakka hizmettir. Allah’ın bir sıfatı ise Alim’dir. İlimi öğrenmek ve öğretmek de Sünnettullahtır. Dershaneleri kapatmak milletimize büyük düşmanlık olur. Gene Anadolu halkına, dershane kapatılsın dersen; ilim öğrenme demek olur. Unuttuğumuz çetin günler var. Vefa İstanbul’da bir semtin adıymış misali. Tabi demokrasi adına yapılan bu darbeye BBP olarak bizde tavrımızı koyduk. İnsanlar, işini gücünü bıraktı mücadele etti. AK Parti bu mücadeleyi tek başına yapmadı. Halkımız o süreçte, zoraki AK Parti kapanamaz dediyse, şimdide de aynı şekilde zoraki dershaneler kapatılamaz. diyor.”dedi.

“AK Parti Diyarbakır’da Barzani ve Şivan Perver ile bir defa daha Habur rezaletinin aynısını yaşattı.” diyen Aydoğdu, şöyle konuştu: “İddia ediyorum Abdullah Öcalan, denilen bebek katilinden alınan talimatlarda dershaneler kapansın kısmı da vardı. Çünkü dershaneler Doğu Anadolu’da ve Güney Doğu Anadolu’da hizmet verdiği müddetçe, terör örgütü dağda biten PKK kadrolarını dolduramıyor. Bu dershaneler Doğu’da ve Güneydoğu’da verilen hizmetinden dolayı PKK’nın şuan ki elebaşı Murat Karayılan, açıkça rahatsız olduğunu bildirmişti. Açıkça ifade ediyorum ki dershane kapatma tasarısı bebek katili Abdullah Öcalan’ın talimatıdır. Gönüllülerin açmış olduğu ve tüm dünyada ve Türkiye’de hizmet gösteren dershaneler Allah ,Efendimiz’in (sav) sahabelerin ismini tüm dünyaya cehd edip yaymakla bize şeref vermiştir, bizi mutlu etmiştir. Kim ki bu dershanelerin kapatılması için Meclis’te tasarı hazırlıyorsa Türk ve Müslümanlığını gözden geçirmesi lazımdır diye düşünüyorum.” diye konuştu.
” DERSHANELERİN KAPANMA İSTEĞİ İMRALI’DAN”
Dershanelerin kapanması talimatının İmralı’da yatan bebek katili Abdullah Öcalan’dan geldiğini öne süren Aydoğdu, “Dershanelerin kapanması isteği bir bebek katilinin talimatıdır. Bu yüzden bu konuyu meclise taşıyan hükümet yetkilileri aklını başına alsın unutmasınlar ki bu ülkeyi yönetmeye talip olan Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları yerel ve genel seçimlerde gereken dersi sandıkta mutlaka verecektir. BBP olarak çizgimiz net belli. 28 Şubat’ta namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam diyen şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, o günlerde tek dik duran siyasetçiydi. Bugünlerde ise her kim demokrasiye darbe yaparsa bizde şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, gibi demokrasiye yapılan her darbenin karşısında duracağımızı hükümet yetkililerinin bilmelerini isteriz. Dershanelerin kapatılması konusu eğitime yapılan büyük bir darbedir. İmam Hatip Liseleri’nin dönüştürülmesine yine karşı çıkmıştık. Şimdi de dershanelerin kapatılmasına ya da dönüştürülmesine karşı çıkıyoruz. Memleketim olan Akdağmadeni’nde dershanelerin kapatılmasıyla ilgili imza kampanyası yaparak binlerce imza toplayıp yarın basın mensuplarına bildireceğiz. Kararı tabi ki millet verecek. Ve el-hak bir gün herkes mahşerde, Mahkeme-i Kübra’da niyetler de ortaya çıkacak, ameller de Rabbim hiçbirimizi inşallah utandırmaz Mahkeme-i Kübra’da.” şeklinde konuştu.