BBP İstanbul’da 4. Karacan dönemi

Büyük Birlik Partisi İstanbul 8. Olağan İl Kongresi'nde, BBP İstanbul İl Başkanlığı'na 463 delegeden 247'sinin oyunu alan, mevcut İl Başkanı Bayram Karacan yeniden seçildi.

Büyük Birlik Partisi İstanbul 8. Olağan İl Kongresi, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun katılımıyla Beykoz’da gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı kongrede, BBP İstanbul İl Başkanlığı’na 463 delegeden 247’sinin oyunu alan, mevcut İl Başkanı Bayram Karacan yeniden seçildi.

BBP İstanbul İl Başkanlığında dün kongre heyecanı yaşadı. Beykoz Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen 8. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığı için mevcut başkan Bayram Karacan ile MKYK Üyesi Sultan Selim Şimşek yarıştı.

Kongreye, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, Genel Başkan Yardımcıları Üzeyir Tunç, Dr. Ahmet Şanvedi ve Osman Tüfekçi, MKYK Üyesi Fatma Sönmez, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, delegeler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda BBP’lİ katıldı.

Kongre, okunan Kur’anı Kerim tilaveti, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen kongrede, il başkanlığı için yarışan adaylar samimi görüntüler verdi.

“MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN KOLTUĞU BOŞ BIRAKILDI”

Kongrede BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun sağındaki koltuk, BBP Merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için boş bırakıldı.

“İKİ ADAY DA BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ”

Kongrede konuşan başkan adayları ise birlik ve beraberlik çağrısında bulundular. İl Başkan Adayı Sultan Selim Şimşek, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na övgüler yağdırdı ve seçileceği takdirde yapacağı projeleri anlattı.

BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan ise konuşmasında şunları dedi; ”2000 yılında BBP’ye katıldığını, o günden bu yana birçok proje gerçekleştirdik. Büyük Birlik hareketi çok güçlü bir hareket , bugünlerde partimizin 18. Kuruluşunu kutluyoruz.Bizden sonra kurulan bir çok parti siyaset sahnesinin tozlu raflarında yerlerini aldılar. Ama devletin hazinesinden bir kuruş almadan, hiçbir güç odağından ve holdingden beslenmeden sadece mensuplarımızın çocuklarının süt paralarından keserek bugünlere geldik.Onun için keyfiyet ve kemiyet açısından baktığımızda biz çok güçlü bir hareketiz.Bizler Şehit LiderimizMuhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları olarak milletin iktidarını gerçekleştireceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın.”Karacan, Çok mutlu bir çatı altında olduğunu ifade ederek, birlik ve beraberlik isteyerek konuşmasına son verdi.

“ÜLKELER ARASI KALDIRILAN VİZELER, ÜLKEMİZ ADINA OLUMLU GELİŞMELER”

Konuşmasına il başkan adaylarına başarılar dileyerek başlayan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ise, seçim sonucunun hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmasında gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Topçu, yeni bir Anayasa yapmanın şart olduğunu söyledi.

Konuşmasında hükümete eleştiriler yönelten Topçu, ekonomik açıdan ülkenin sıkıntı içinde olduğunu ifade ederken, dış ilişkiler açısından da ülkeler arasında kaldırılan vizelerin olumlu gelişmeler olduğuna dikkat çekti. Topçu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Son günlerde ülkemizde yaşanan çocuk kayıpları olayları da korkutucu bir şekilde devam ediyor. Hükümetin bu konuya acilen el atması ve tedbir alması gerekiyor. Alperen Ocaklarımız da burada çok önemli, onlar geleceğimizin teminatıdır. Bu ocaklarımıza da teşkilat olarak çok önem vermeliyiz.”

Rahmetli Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu’nun 40 yıllık davasındaki bakış açısından hareketle siyaset yapmaya çalıştıklarını ifade eden Topçu, ”Biz dik durarak, doğruyu söyleyerek, milletin muktedir iktidarını gerçekleştireceğiz. Gerekirse 72 milyonun tek tek yakasından tutup, yüzünü çevirip, milletin davasını tek tek anlatacağız. Benim buna enerjim var.” dedi. Topçu, bütün arkadaşlarını kendi hukukunu sıfırlayarak, eşit şartlarda yanında siyaset yapmaya davet ettiğini söyledi.

Topçu, bir partinin mahalle temsilcisi, köy temsilcisi, sokak temsilcisi olmadan seçimde başarılı olamayacağını ifade ederek, bu temsilcileri şimdiden sandık başında görevlendirmek amacıyla belirlemek gerektiğini söyledi. Önceki seçimde partisine 964 bin oy kullanıldığını, ama 134 bin küsur oylarının iptal edildiğini savunan Topçu, bu durumun bahsettiği temsilcilerin eksikliğinden kaynaklandığını ifade etti.

Topçu, önümüzdeki seçimlerde de Ebedi Siyasi Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarının Türkiye’deki siyasi algı ve anlayışı değiştireceğini, ”Bizim Türkiye Projesi”ni 6 Şubat’ta sunacaklarını bildirdi.

”KRİZ, 60 MİLYON İNSANI DELDİ GEÇTİ”

Ülkenin yoğun gündeminde BBP’nin söyleyecek çok sözü olduğunu belirten Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ”Kriz teğet geçti” sözüne Cem Yılmaz’ın, ”Kriz beni teğet geçti”’ diye karşılık verdiğini anımsattı. Topçu, şunları kaydetti:

”Türkiye’de anlaşılan o ki Cem Bey gibi imkanları olanları kriz teğet geçmiş. Çünkü Cem Yılmaz bu durumdan hiç şikayetçi değil. Başbakanı doğruladı. Ben şimdi size, Sayın Başbakan’a buradan krizin teğet geçmediğini, delip de geçtiği kesimleri bir bir sayacağım. 20 milyon asgari ücretli, kriz bunları teğet geçmedi, ezdi de geçti. 8.5 milyon emekliyi de deldi geçti. 3 milyon kamu çalışanına yüzde 2,5 zammı reva gördünüz. Onları da deldi geçti. Top yekun 60 milyon insanı deldi geçti. İnim inim inletti. Krizin teğet geçtikleri, senden evvelkiler ve senin oluşturduğun mutlu azınlık. Bunları teğet geçti bunları.”

Topçu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Başbakan’a hitaben sarf ettiği, ”Seni Türk Silahlı Kuvvetleri götürmez, seni TEKEL işçileri götürür.” sözlerine değinerek, şöyle devam etti:

”Sayın Başbakan, 7 yıldır iktidarsın, ülkenin meseleleri karşısında yaptığın tek şey sızım sızım sızlanmak, eşkıyaya Habur’da racon kestirmek, ülkeyi 600 milyar dolara yakın borçlandırmak, işsizliği yüzde 25’e getirmek. Bunda kimsenin suçu yok. Sana millet görülmemiş bir irade temsil etti. Sen bu iradeyi yerine getiremedin. Seni ne TEKEL işçileri, seni ne TSK, seni beceriksizliğin götürecek. Ekonomide geldiğin nokta sıfır. İşsizlik almış başını gidiyor. Hükümet olarak getirdiği bir tek başarılı nokta sayarsak, Libya’yla, Suriye’yle yaptığı vize kaldırmaları. Onun dışında 60 milyonun cebine yansıyan hiçbir şey yok ve ne yazık ki doğacak çocuğumuz borçla doğuyor. Güvenlikten söz etmek mümkün değil. 5 yaşındaki Bedrettin’in hırpalanmış bedeni Haliç Köprüsü’nde bulunuyor. Sen ne konuşuyorsun?”

Merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetine değinen Topçu, bu meselenin kendileri için çok önemli olduğunu, ölümünün üzerinden 10 ay 6 gün geçmesine karşın millet vicdanında tek bir şüphe dahi kalmayana kadar bu işin peşinde olacaklarını söyledi.

570 delegeden 463’ünün oy kullandığı kongrede 441 oy geçerli sayılırken, 20 oy geçersiz, 2 oy da boş çıktı. Oyların 247’sini alan Bayram Karacan, yeniden il başkanı seçilerek güven tazeledi. Karacan, delegelere teşekkür etti. Sultan Selim Şimşek ise 194 oyda kaldı.