BBP MKYK Üyesi Efe ‘Hükümet sorunlari çözse de biz siyaset yapmasak’

DENIZLI - Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Mehmet Efe, parti olarak iktidar pesinde olmadiklarini belirterek, "Keske hükümet problemleri çözse de biz siyaset yapmasak." dedi.

Toplantinin açilis konusmasini yapan BBP MKYK üyesi Efe, Türkiye’de seçim sath-i mâiline girildigini söyledi. Her an seçim olacakmis gibi çalisma yaptiklarini dile getiren Mehmet Efe, “Türkiye’de seçimler en fazla dört yil içinde yapiliyor. Bu süre gelecek yil dolacak. Basbakan Recep Tayyip Erdogan da son zamanlarda seçimle ilgili söylemlerde bulunmaya basladi. Köy köy, kasaba kasaba dolasmaya basladik. Zaten genel kurul yapmamizin sebepleri arasinda da seçim hazirliklari bulunuyor.” seklinde konustu.

Mevcut hükümetin problemleri çözemedigini öne süren Efe, “Esnaf, çiftçi ve isçiyle görüsüldügünde hükümetin söylemleriyle çelistigi ortaya çikiyor. Iktidar, su anda tavandan tabana siyaset yapiyor. Aslinda siyasetin bunun aksine olmasi gerekiyor.” ifadelerini kullandi. BBP Denizli Il Baskani Hüseyin Sari ise, “BBP dogrulari konusur, dogru bildiklerini söyler. Bunu yaparken hiçbir hesabin içinde olmaz. Gerçekleri söylemek, kendisine siyaseten zarar verecek bile olsa bunlari dile getirir.” diye konustu.

BBP Denizli Il Teskilati’nda görev bölümü su sekilde olustu: Il Baskani Hüseyin Sari, Baskan yardimcilari Ömer Erdem, Ömer Aktay ve Hatice Baysal, Il Sekreteri Zekeriya Akinci, Muhasip Ibrahim Sert, üyeler Akin Çelik, Süleyman Oruç, Tahir Oflaz, Ali Acemi ve Erkan Mercanoglu.