BBP’den topluca istifa edip AK Parti’ye katıldılar

Sivas'ın Gürün ilçesinde Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) istifa eden 7 Belediye Meclis üyesi, düzenlenen törenle AK Parti'ye geçti.

Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan törenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Gürün İlçe Başkanı Levent Gürbüz, daha önce Belediye Başkanı Mehmet Aktaş’ın da partilerine geçtiğini hatırlatarak, Belediye Meclis üyelerinin partilerini seçmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Yapılan konuşmanın ardından AK Parti’ye geçen Belediye Meclis üyeleri Osman Toklu, Suat Akpınar, İsmet Göksu, Halis Orhanoglu, Muharrem Öztürk, Hamit Ülger ve Talha Gündogan’a, İlçe Başkanı Gürbüz ve Belediye Başkanı Mehmet Aktaş parti rozetlerini taktı.

Belediye Başkanı Aktaş, AK Parti’ye geçmesindeki kararı açıklayarak, “Şahsım adına bu parçaların birleşmesi amacıyla ilçemizde birçok sıkıntıya rağmen bir araya gelmenin kararını verdim. Bu beraberlikte ilçemizin kazançlı çıkacağına inandığımız için vatan, millet ve devlet için her zaman önde olan insanlar elbette memleketleri söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yaparlar. Bu beraberlikten dolayı gurur duyuyorum” dedi.

Meclis üyesi 7 arkadaşının daha AK Parti’ye katılımlarının sevindirici olduğunu vurgulayan Aktaş, “Bundan sonra heyecanımız daha büyük olacak ve vatandaşlarımızın beklentisi daha büyük olacak. Hiçbir sıkıntı çekmeden ilçemizin projelerini bir bir hayata geçireceğiz. Bugün arayan İller Bankası ilk müjdeyi verdi. İller Bankası’nın telefonla bildirmiş oldukları Çay boyundaki arıtma tesisindeki projenin tamamlandığını ve Devlet Planlama Teşkilatı’nın 2008 yatırım programına alındığını, 11 trilyonluk bir
yatırımın müjdesini aldım” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından müzik eşliğinde yemeğe geçildi.