BBP’li Namık Kemal Zeybek partisinden istifa etti

Zeybek, BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu ile ''hiçbir fikri çatışma içinde olmadığı'' belirtti.

Yazıcıoğlu ile görüşerek bu kararı aldığını ifade eden Zeybek, ”Partilerde siyaset yapmaya ara verdim. Şu an hiçbir partiye üye değilim. Türkiye’nin siyasi durumunu biraz dışarıdan izlemek istiyorum. Ancak BBP’den kopmadım. Gönül bağım devam ediyor. Bu kendi içimde bir tanzimdir” diye konuştu.

Bu arada, Zeybek, ”Eski Kültür ve Devlet Bakanı” sıfatıyla yaptığı yazılı açıklamada, ”MHP yönetimiyle bazı konularda farklı düşündüğünü, ancak cumhurbaşkanlığı seçiminde ülkenin gerginliğe sürüklenmesine yol açmayacak bir tutum içerisinde olmalarını doğru bulduğunu” ifade etti.

Gül’e destek mesajı

Zeybek, açıklamasında, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı adaylığı konusunda şunları kaydetti: ”Türkiye’nin çıkış yolu halkımızın büyük çoğunluğunun inancı ve milli kültürümüzün temeli olan Müslümanlık ve milli kültür temelindeki Türk Milliyetçiliği ile Atatürk’ün çağdaş yaklaşımları arasındaki bileşimin sağlıklı bir şekilde kurulmasındadır. Sayın Gül’ün bu bileşime katkılarda bulunacağına, onu yakından tanıyan bir insan olarak inanıyorum.”