BBP’li Reis; ‘Ağcalar içerde olsa ne olur?’

BBP Kağıthane teşkilatlanma Başkanı Mücahit Sezgi Reis, Ağca'nın tutuklanarak tekrar cezaevine gönderilmesiyle ilgili olarak bir takım medya ve siyasi çevrelerin yargıya alacalı bir şekilde müdahale ettiğini savundu.

Reis, “Biz bunu rektör Yücel Aşkın olayında da gördük. O alacalı çevre Yücel Aşkın’ı temizleyip dışarı çıkırttı. Ağca’yı da sanki 30 bin kişiyi şehit etmiş terörist gibi günde 24 saat haber yaparak, belli ki sağılığı bozulmuş, psikolojisi bozuk, hapiste yatmasının kimseye bir fayda yararı olmayacağı biline biline adeta bir intikam alırcasına tekrar tutuklandırılmıştır. Adalet Bakanı, bir takım medyanın etkisinde kalarak Ağca’yı tekrar tutuklattırmıştır.” dedi

Mehmet Ali Ağca’nın tutuklanarak tekrar hapse gönderilmesini değerlendirmek üzere BBP Kağıthane ilçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Mücahit Sezgi Reis, 12 Eylül döneminde bir takım olaylara bulaşan Mehmet Ali Ağca’nın yaklaşık 27 yıl yatarak cezasını çektiğini ve hukukun herkese sağladığı imkanlarla cezaevinden çıktığını söyledi. Suç işleyen herkesin mutlaka cezasını çekmesi gerektiğini belirten Reis, ancak bu süreçte herkese eşit muamele yapılması gerektiğini kaydetti. Reis, “12 Eylül 1980’den sonra Türkiyemiz’in gelmiş olduğu durumu hepimiz görüyoruz. Maddi ve manevi olarak birçok zarara uğradık. Bugün güven ortamı yok olmak üzeredir. Çünkü gerçek suçlular serbesttir. Ağcalar içerde olsa ne olur. Siz gerçek katilleri, gerçek hırsızları, vatan hainlerini, bayrak düşmanlarını yakalatın.” şeklinde konuştu.