BBP’li Topçu Erdoğan ve Başbuğ’u kınadı

Topçu, ''Devletin zirvesindeki şahısların birbiriyle basın üzerinden konuşmaları demokraside örneği olmayan şey."

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ”Devletin zirvesindeki şahısların birbiriyle basın üzerinden konuşmaları demokraside örneği olmayan şey. Başbakan ve Genelkurmay Başkanının bu şekilde gündemi meşgul etmelerini kınıyoruz” dedi.

Topçu, BBP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin gündeminin, açlık, işsizlik, bölücü terör örgütü ve kayıp çocuklar olması gerektiğini söyledi.

BBP Genel Başkanı Topçu, şunları söyledi:

”’Devletin zirvesindeki şahısların birbiriyle basın üzerinden konuşmaları demokraside örneği olmayan şey. Bu tür tuhaflıklar ancak bizim ülkemizde görülür. Başbakan ve Genelkurmay Başkanının bu şekilde gündemi meşgul etmelerini kınıyoruz. 7 yıldır iktidarsınız. Bir sağlık kurumunda ortaya çıkanlar, yaşananlar, kurumlar arasındaki kavgayı körüklüyor adeta. Bunu reddediyoruz. Bir iradeyi millet lehine kullanamıyorsanız, oturduğunuz koltuğu terk edin ve BBP kadrolarına teslim edin. Başbakanın açıklamalarının yanı sıra, Genelkurmay Başkanının ‘sabrımız taşarsa, açıklarız’ tarzındaki ifadesine yönelik iki şahsa da buradan sesleniyoruz: Ne biliyorsanız hemen açıklayın.”

”Açıklama yapılmaz ise millet karşısında, her ikisini de suçlu ilan ediyorum” diyen Yalçın Topçu, ”Devlet adamı tehdit etmez, şantaj yapmaz, yasal mevzuat neyse onu uygular. Elinizde bilgi, belge varsa hukuku harekete geçiriniz” dedi.

AK Parti iktidarının, ”Sivil anayasayı milletin huzuruna koyması”, ”12 Eylül cuntasını yargılaması”, ”Seçim kanununda değişiklik yapması” ve ”Parti yardımlarında adaleti sağlaması” gerektiğini savunan Topçu, ”Bin 671 kayıp çocuğumuz var. Emeklinin hali perişan” diye konuştu.

BBP’ye katılımların olduğunu ifade eden Topçu, önümüzdeki ilk seçimlerde partilerinin hilal ve gül rozetini sandıktan fışkırtacaklarını öne sürdü.

Bugün yapılacak olan BBP İl Başkanları istişare toplantısında, partilerinin yol haritalarını ortaya koyacaklarını anlatan BBP Genel Başkanı Topçu, 1 Milyon Üye Kayıt Kampanyası’nın sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Daha sonra partiye yeni katılanlara, düzenlenen törenle rozetleri takıldı.