BDP’li Kaplan’dan M.Ali Şahin’e ağır sözler!

Anayasa değişikliği taslağının görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu, sert tartışmalara sahne oluyor.

Dün “Bu ülkede savaş var” sözleriyle başlayan tartışmalar bugün de devam etti. Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ile BDP’li milletvekilleri arasında sözlü tartışmalar yaşandı.

TBMM Bakanı Şahin Başkanlığı’nda devam eden Meclis Genel Kurulu, sendikaların yapısını yeniden düzenlemeyi öngören Anayasa değişiklik paketinin çerçeve 6. maddesini ele alıyor. Madde üzerinde söz alan BDP Grup Başkanvekili Ayla Ata Akat, dün Meclis Başkanı Şahin ile BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel arasında yaşanan diyaloglar üzerinde durdu.

Akat, “Adına ister savaş, ister çatışma isterse de terör densin bu ülkede var olan bir sorunun gerçeğini değiştiremez.” ifadelerini kullanarak Şahin’in dünkü çıkışını eleştirdi.

Bunun üzerine, Şahin, Genel Kurul’da dün ifade ettiği sözleri tutanaklardan okudu. Şahin, sözlerinin arkasında durduğunu, bunda bir yanlışlık olmadığını, görevini yerine getirdiğini söyledi.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da bunun üzerine Şahin’e sert tepki göstererek bir daha böyle bir şey olursa tepkimiz sert olur.” sözleri ile karşı çıktı.

Şahin, milletvekillerine sakin olmalarını isterken, BDP’li bazı milletvekilleri de Kaplan’ı sakinleştirdi.