Bebeğimi ben boğdum sevgilim gömdü!

Vicdansız anne bebeğini nasıl öldürdüğünü böyle anlattı.

Konya’da, babasıyla birlikte yaşayan bekar 34 yaşındaki Arzu D., gizli aşk yaşadığı evli, 3 çocuk babası ve 1 torun sahibi 48 yaşındaki Ziya E. ile ilişkisinden hamile kaldı.

Geçen yıl Ocak ayında normal doğumla kız bebek dünyaya getiren Arzu D, iddiaya göre Ziya E, “Bekarsın, adın kötüye çıkar, bebeğini öldür” dedi. Bunun üzerine Arzu D., 1 günlük bebeğini boğarak öldürdü. Arzu D., sevgilisi Ziya E., onun evli kızı 18 yaşındaki Y.U., bebeğin cesedini Ziya E.’nin daha önceden kazdığı çöplük alandaki çukara gömdü. Korkunç olay, sağlık görevlilerin 1 yıl sonra bebeğin periyodik sağlık kontrolünden geçirmek için Arzu D.’nin evine gitmesiyle ortaya çıktı.

68 yaşındaki babası ile birlikte oturan Arzu D., 16 yıldır gizli aşk yaşadığı, bir fabrikada işçi olarak çalışan eski komşusu Ziya E.’den hamile kaldı. Arzu D., 9 ay boyunca hamileliğini herkesten sakladı, son aylarda bol giysiler giydi. Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde normal doğumla sağlıklı kız bebek dünyaya getiren Arzu D, aynı gün taburcu oldu. Hastane kayıtlarını tutan görevliye bebeğinin babasının adının Mehmet D. olduğunu belirten Arzu D, hastaneden taburcu olduktan sonra sevgilisi Ziya E.’le buluştu. İddiaya göre Ziya E., Arzu D’le, “Bekarsın, adın kötüye çıkar, bebeğini öldür. Ben çukur kazacağım, oraya gömeriz” dedi. Bunun üzerine Arzu D, 1 günlük kız bebeğini boğarak öldürdü. Arzu D, evli sevgilisi Ziya E. ve onun evli kızı Y.U., birlikte Aslım Çöplük Alanı’na giderek moloz yığınlarının bulunduğu bölgenin yanında açılan çukura bebeğin cesedi bıraktı. Ziya E. de cesedin üzerini toprakla örttü.

KORKUNÇ CİNAYET SAĞLIK KONTROLÜ SAYESİNDE ORTAYA ÇIKTI

Doğum ve Çocuk Hastanesi sağlık ekibi, doğumdan 1 yıl sonra geçen Ocak ayında, bebeği periyodik olarak sağlık kontrolünden geçirmek için Arzu D’nin evine gitti. Arzu D. bebeğinin babası tarafından Aksaray’a götürüldüğünü söyledi. Şüphelenen sağlık görevlileri, durumu İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de yaptıkları incelemenin ardından Arzu D.’nin bekar olduğunu belirledi ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na haber verdi.

‘O ÇUKUR KAZDI, BEN ÖLDÜRDÜM’

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine araştırma başlatan polis, 12 Mart Cuma günü Arzu D. gözaltına alındı. Yapılan sorgulamasında nöce yalan beyanlarda bulunan Arzu D., daha sonra suçunu itiraf etmek zorunda kaldı. Arzu D’nin ifadelerinin ardından evli sevgilisi Ziya E. ile kızı Y.U. da gözaltına alındı.

Arzu D, ifadesinde, “Ziya bizim eski komşumuzdu. 16 yıldır da birlikteyiz. İlişkimizden hamile kaldım. 2009 Ocak ayında da doğum yaptım. Hastaneden taburcu olduktan sonra, Ziya E. bana ‘Sen bekarsın, adın kötüye çıkar. Bebeği öldür’ diyerek baskı yaptı. Kızı da yanımızdaydı. Birlikte Aslım Çöplüğü’ne gittik. Ben orada bebeği boğarak öldürdüm. Sonra orada Ziya’nın kazdığı moloz yığınlarının yanındaki çukura koydum. O da gömdü” dedi.

‘BEBEK BENDEN DEĞİL’

Ziya E. de sorgulamasında bebeğinin kendinden olmadığını iddia etti, Aslım Çöplüğü’ne gidip eski komşunun öldürdüğü bebeğini gömmesine yardım ettiğini söyledi.

Kızı Y.U. da öldürülen bebeğin, babasından olduğunu bilmediğini belirterek, “Arzu, bebeğin babası olmadığı için bebeği öldürdü. Babamla ilişkişi olduğunu bilmiyordum” dediği öğrenildi.

Arzu D., Ziya E. ve Y.U., 13 Mart cumartesi günü Adliye’ye sevk edildi. Arzu D. ve Ziya E., çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Y.U. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Polis, Aslım Çöplüğü’nde 3 gün boyunca yaptığı aramalarda 14 ay önce gömülen bebeğin cesedine ulaşamadı. Bebeğin cesedinin çürüdüğü ya da hayvanlar tarafından çıkarıldığı sanılıyor.

Öte yandan Konya’da geçen ay da benzer bir olay meydana gelmişti. Yanında çalışan bekar 24 yaşındaki Hacer K. ile aşk yaşayan evli ve 4 çocuk babası Zekeriya K., ilişkileri sonucu doğan bebeği, 3 gün sonra sevgilisi ile birlikte ormanlık alana götürüp, öldürmüştü. Bu olay da yine Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin sağlık kontrolleri sayesinde ortaya çıkmıştı. İki sevgili, 18 Şubat 2010 tarihinde çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.