Bebek fenalaşınca otobüs şoförü en yakın sağlık ocağına giriş yapmış

Niğde'den sevk edildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne otobüsle götürülürken yolda fenalaşan bebeğin en yakın sağlık ocağına götürüldüğü, ancak kurtarılamadığı ortaya çıktı.

Niğde’den sevk edildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne otobüsle götürülürken yolda fenalaşan bebeğin en yakın sağlık ocağına götürüldüğü, ancak kurtarılamadığı ortaya çıktı.

Bebeğinin rahatsızlanması sonucu önce ilçe sonra Niğde Devlet Hastanesi’ne götüren anne Nazire Akdemir, iddiaya göre, doktorun ambulansla sevk etmemesi üzerine 67 günlük bebeğini yolcu otobüsü ile Kayseri’ye getirmek istedi. Bebek, yolda iyice rahatsızlanması üzerine otobüs şoförü, Kayseri Osman Kavuncu Caddesi üzerindeki Hacı Ahmet Özeşsiz Aile Sağlığı Merkezi’ne girdi. Otobüste iken hayatını kaybeden bebeği tekrar yaşama döndürmek için buradaki doktorlar müdahalede bulundu. Daha sonra bebek, ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gönderildi. Ancak yapılan müdahaleler yetersiz kaldı.

Baba Ömer Akdemir, çocuğunun ölümü ile ilgili Niğde Devlet Hastanesi’ndeki doktorun ihmali olduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. Otopsi yapılan 67 günlük Mehmet Efe Akdemir ailesine teslim edilerek Niğde ilinde toprağa verildi.

Bebeğin ölümü ile ilgili Niğde Devlet Hastanesi’nin inceleme başlattığı belirtildi. Devlet hastanesinin Kayseri’den bu konu hakkında bir bilgi talebi olmadığı öğrenildi. Ayrıca hastanenin sevk işleminde bulunmadığı, illerden hasta sevkinde kişinin getirileceği hastaneye bilgi aktarılarak hazırlık yapılması gibi bir süreç işlediği bildirildi.