Beckham yine rekor kıracak

David Beckham'ın Real Madrid'den ayrılarak, Amerika Birleşik Devletleri Ligi takımlarından Los Angeles Galaxy'e rekor bir ücretle transfer olacağı ileri sürüldü.

ABC News tarafından verilen haberde, 31 yaşındaki David Beckham’ın LA Galaxy’yle 5 yıllık sözleşme imzalamasının beklendiği vurgulandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan David Beckham ise, “Şimdiye kadar dünyanın en büyük iki kulübünde forma giydim. 15 yıldır hep yüksek kalitede liglerde top koşturdum ve şimdi başka bir fırsat denemek istiyorum” dedi.

Real İspanya’nın Real Madrid Kulübü’nden sezon sonunda ayrılıp ABD’nin Los Angeles Galaxy takımına gitmeye karar veren İngiliz futbolcu David Beckham’ın bu transferden 250 milyon dolar kazanacağı belirtildi. Futbol dünyasın bu zamana kadar gelmiş geçmiş en medyatik futbolcularından olan ve reklamlardan çok büyük gelir elde eden Beckham, Real Madrid’den ayrılacağını açıklayarak herkesi şaşırttı.

Ağustos ayından itibaren Los Angeles Galaxy takımında forma giyecek olan Beckham’ın sezon başına 3 milyon dolar alacağı açıklanırken, bu rakam İngiliz futbolcunun Real Madrid’de kazandığının hemen hemen yarısına denk geliyor.

Yıldız futbolcu yeni takımında daha az kazanmasına rağmen Real Madrid’den farklı olarak imaj ve reklam gelirlerinde bağımsız olacak. Sözleşmesi gereği imaj ve reklam gelirlerinin yarısını Real Madrid’e veren Beckham, ABD’de serbest olacak. İngiliz futbolcunun reklam gelirleri yılda 30 milyon Avro’yu buluyor.

İspanyol basını, Beckham’ın Real Madrid’den ayrılacağı haberlerine geniş yer verirken, yapılan yorumlarda, ”Beckham, futbolcu ve yakışıklı olmanın yanı sıra kurnaz bir ticaret adamı” denildi.