Beckham’a ateş püskürdü

Real Madrid Kulübü Başkanı Ramon Calderon, Los Angeles Galaxy Kulübü ile anlaşan David Beckham'a kızgınlığını bir kez çok ağır sözlerle dile getirdi.

İspanya’nın Real Madrid Kulübü’nün Başkanı Ramon Calderon, ABD’nin Los Angeles Galaxy Kulübü ile anlaşan İngiliz David Beckham’a kızgınlığını bir kez daha dile getirerek, ”Hollywood’a yarım artist olmaya gidiyor” dedi.

Villanueva Üniversitesi’nde öğrencilerin katıldığı bir konferansta konuşan Calderon, sözleşmesi dolmadan 6 ay önce Real Madrid ile konuşmadan Los Angeles Galaxy ile anlaşan Beckham’ı son 2 gündür sert dille eleştirmeye devam ediyor. Calderon, geçen pazartesi günü ”Madrid’i aldattı” dediği Beckham için bu kez ”artist” yakıştırması yaparak, Real Madrid teknik yönetiminin İngiliz futbolcunun sözleşmesini yenilemek istememesinin ”isabet” olduğunu ifade etti.

Real Madrid Başkanı ayrıca Madrid’deki Santiago Bernabeu Stadı’ndaki taraftarlarını da eleştirirken, ”Halkın tiyatroya gelir gibi geldiği bir stat. İngiltere ve İtalya’nın tersine asla takımlarını cesaretlendirmiyorlar” dedi. Bu arada konuşmasında AC Milan’dan çok isteyip transfer edemediği Brezilyalı Kaka’yla ilgili de açıklamalarda bulunan Calderon, Kaka’nın transfer olamamasının sebebinin eski Real Madrid Başkanı Florentino Perez olduğunu savundu.

Calderon, Perez’in AC Milan kulübünün sahibi Silvio Berlusconi’ye telefon ederek Kaka’nın sözleşmesini yenilemesini istediğini iddia etti. Yazılı açıklama ile suçlamaları yalanlayan Perez ise, Calderon’u ”Real Madrid Başkanı düzeyinde hareket etmemekle” suçladı. Konuşmasının ardından Calderon, gelen tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.