Beckham’a yol göründü

İspanya 1. Futbol Ligi'nde son 2 haftadır kaybeden Real Madrid'de teknik yönetim, acı reçeteyi hazırladı.

Yıldızlar topluluğu olan Real Madrid’deki kötü gidişten dolayı kulüp başkanı Ramon Calderon, Futbol Şube Sorumlusu Pedja Mijatoviç, teknik direktör Fabio Capello ve teknik direktör yardımcısı Franco Baldini acil toplantı yaptı.

Capello’nun antremana katılmayarak gerçekleştirilen toplantı sonrasında tek açıklama Mijatoviç’den gelirken, “Sorunun ne olduğunu biliyoruz. Çözümlenemeyecek bir sorun değil. Bugünden itibaren gerekli ciddi ve sert önlemler alınacak ve bunu da yavaş yavaş göreceksiniz” dedi.

Capello’ya ultimatom vermelerinin sözkonusu olmadığını kaydeden Mijatoviç, bazı futbolcuların halen geçmişteki başarılarıyla yaşadığını, bunu sona erdireceklerini söyledi.

La Liga’da Deportivo deplasmanında alınan 2-0’lık yenilgi sonrası Capello’nun, “Bazı futbolcular futbol oynama kapasitesinde değil” sözlerini ön plana çıkaran İspanyol basını ise, Real Madrid yönetiminin açıklamadığını önlemlerin Breziyalı Ronaldo ve İtalyan Cassano’nun kış dönemindeki ara transferde gönderilmesi ve haziran ayında sözleşmesi dolacak olan İngiliz Beckham ile yeni sözleşme imzalanmaması olduğunu yazdı.