Bediüzzaman Said Nursi için Nurs Köyü’nde mevlid okutuldu

Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri için doğduğu köy olan Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Nurs Köyünde mevlid okutuldu.

Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri için doğduğu köy olan Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Nurs Köyünde mevlid okutuldu. Mevlide yurt içi ve yurt dışından binlerce insan katıldı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Bediüzzaman Mevlidi”nin bu yıl 4.’sü düzenledi. Köy meydanında Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan mevlit programına gerek yurt içi gerekse yurt dışında Üstad’ın binlerce seveni katıldı.

Düzenlenen mevlit programında konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Bitlis’ten çıkan hazineyi parlatılıp O’nun sadece bu bölgeyle değil, yakın coğrafyayla paylaşılması gerektiğini söyledi. Said Nursi’nin doğduğu evin restorasyonu için 1 milyon liralık kaynak ayrıldığını ifade eden Vali Yurdakul, Bitlis’in Bediüzzaman gibi büyük bir hazineye sahip olduğunu için çok şanslı olduğunu ifade etti.

Hizan Kaymakamı Sedat İnci ise Said Nursi’nin bütün hayatını iman ve Kur’an hizmetine adadığını ifade etti.

Said Nursi’nin eserlerinin okunmasıyla devam eden program gelen misafirlere yemek ikramında bulunulmasıyla sona erdi.

Programa, Said Nursi’nin talebelerinden Hüsnü Bayram, Mehmet Fırıncı, il ve ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları ve kurum amirleri ile yurtiçi ile yurtdışından çok sayıda vatandaş katıldı.