Bekarım diyerek 16 yaşındaki kızı kandırdı

Çorum'un Osmancık ilçesinde, küçük yaşta bir kız çocuğunu kaçırdığı ve cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçede inşaat işçisi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Serkan Coşar (26), bir süre önce cep telefonundan tesadüfen aradığı numaradan Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde yaşayan Mahire K. (16) ile tanıştı.

Uzun süre telefonda konuştuğu kıza kendisini 23 yaşında ve bekar olarak tanıtan Coşar, kendisiyle evlenmek istediğini söyledi. Dün Gümüşhacıköy’e giden Serkan Coşar, Mahire K. ile Osmancık’a geri döndü.

Genç kızın ailesinin, ”kızlarının kaçırıldığı” şikayeti üzerine Gümüşhacıköy Emniyet Müdürlüğü, olayı çevre il ve ilçelere bildirdi. Bu bilgi üzerine harekete geçen ve Serkan Coşar ile Mahire K’nin ilçede bulunduğunu belirleyen Osmancık Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, iki kişiyi, Coşar’ın bir akrabasının evinde buldu.

Serkan Coşar, sorgusunda, kızın kendi isteği ile geldiğini ileri sürerken, Mahire K, kaçırıldığını iddia etti.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Serkan Coşar, mahkemece ”küçük yaşta çocuğu kaçırmak ve istimrarda bulunmak” suçundan tutuklandı, Mahire K. ise ailesine teslim edildi.