Bekaroğlu: Seçimler insanları cezaevlerinden çıkartma yöntemi değildir

HAS Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, seçimlerin insanları cezaevlerinden çıkartma yöntemi olmadığını söyledi.

HAS Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, seçimlerin insanları cezaevlerinden çıkartma yöntemi olmadığını söyledi.
    Mehmet Bekaroğlu, partisinin Trabzon İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, 12 Haziran seçimlerinin sürpriz partisi olacaklarını savundu.
    HAS Parti’nin bu seçimlerin en iddialı partisi olduğunu iddia eden Bekaroğlu, herkesi şaşırtacak bir oy alacaklarını söyledi. Bekaroğlu, adayların belirlenme şekli, yüzde 10 barajı ve partilerin aldığı hazine yardımının dağılım şekli açısından seçimlerin problemli olduğunu ileri sürdü.
    Bekaroğlu, bir soru üzerine yaptığı açıklamada da, CHP ve MHP’nin Ergenekon ve Balyoz davası sanıklarını aday göstermesinin siyaseten çok büyük bir yanlış olduğuna vurgu yaptı. YSK onay verdiği için hukuki açıdan bir sorun olmadığını ifade eden Bekaroğlu, “Ancak bu siyasetin çok büyük bir yanlış. ‘CHP değişiyor, halkın partisi oluyor’ dediler ama bu tutum CHP’nin değişmediğini, değişemeyeceğini gösteriyor.” dedi.
    Seçimlerin insanları cezaevlerinden çıkartma yöntemi olmadığının altını çizen Bekaroğlu, “BDP de yapınca eleştiriyor ama aynı şeyi CHP de, MHP de yapıyor. CHP bu Türkiye’de demokrasi var olduğu sürede asla iktidar olamamıştır. Bu tutumuyla da iktidar olmak gibi bir derdi de yoktur.” diye konuştu.

“MHP’Yİ, CHP SAFLARINA ÇEKTİ”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de CHP ile yarıştığını savunan Bekaroğlu, MHP’nin CHP’nin saflarına çekildiğini iddia etti. Bekaroğlu, şöyle konuştu: “Devlet Bahçeli kendi tabanına rağmen 12 Eylül referandumunda ‘hayır’ demesi ve şimdi de gösterdiği bazı adaylar onu CHP’ye yanaştırdı. Bahçeli, MHP’yi CHP’nin saflarına çekmiştir. Bu da yanlıştır. Gerçi bu tutam parti olarak bizim işimize gelir. AKP ve MHP’den kayacak oylar bize gelecektir. Ama MHP’nin bu tutumunu memleketin yararına görmüyoruz.”