Bekçiyi döverek öldürüp işyerini soydular

Sarıyer'de bir fidanlığa gelen kimliği belirsiz 4 kişi, bekçiyi işkenceyle öldürüp, kasadaki parayı alarak olay yerinden kaçtı.

Olay dün saat 23:00 sıralarında, İstinye ABC Yolu üzerinde bulunan Hamit Tecer’e ait İstinye Fidanlığı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, fidanlığa gelen 4 kişi, bekçi Ömer Öz (56) ile fidanlıkta çalışan Moldovya uyruklu Slavik Getman’ı, ellerini ve kollarını koli bandıyla bağlayarak etkisiz hale getirdi. Zanlılar, kendilerine direnen bekçi Öz’ü, vahşice döverek öldürdü. Beraberlerinde getirdikleri kaynak makinasıyla fidanlığa ait kasayı kesen zanlılar, kasanın içinde bulunan yaklaşık 1000 YTL ile muhtelif kişilere ait kredi kartlarını alarak olay yerinden kaçtı. Ellerine ve ayaklarına bağlanan koli bantlarını açan Getman, olay yerine yakın bir marketten polisi arayarak olayı ihbar etti. Olay yerine gelen polis ekipleri, emekli olduğu öğrenilen Öz’ün cesediyle karşılaştı. Polis, olayın meydana geldiği fidanlıkta geniş çaplı incelemelerde bulunurken, olayı ihbar eden Moldovya uyruklu Getman’ı da gözaltına aldı.

Öz’ün birkaç gün önce kendisine ait 34 UNL 90 plakalı otomobili sattığı ve yaklaşık 10 bin YTL para aldığı öğrenildi. Olay yerinde Öz’ün cep telefonunun ve ruhsatının bulunmaması, otomobilini satarak aldığı paranın da alınmış olabileceği ihtimalini artırırken, polis olayla ilgili işyeri sahiplerinin bilgisine başvurdu.

Bekçi Ömer Öz’ün cesedi, polisin yaptığı incelemelerin ardından, işyerine yakın olan esnafların getirdiği özel bir otomobille İstinye Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.