Belediye başkanları koltuklarını 1 günlüğüne minik başkanlara devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramının 91. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek makamını Dr. Cahit Ünver İlköğretim Okulu öğrencisi Emre Aktop'a, Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise General

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramının 91. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek makamını Dr. Cahit Ünver İlköğretim Okulu öğrencisi Emre Aktop’a, Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise General Şadi Çetinkaya İlköğretim Okulu Öğrencisi Mustafa Talak’a devretti.
    Makam koltuğundaki minik başkanlar belediye başkanlarından bazı isteklerde bulundu. Başkan Aktop, okuldaki spor tesislerinin yeterli olmadığına değinerek, “Kendimizi daha sağlıklı hissetmek ve olumlu etkinliklere yönlenerek başarımızı artırmak için spor alanlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda bize destek vermenizi bekliyoruz.” dedi.
    İlçede yeşillendirmeye önem verilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Talak, “İlçenin daha fazla yeşillendirilmesi için çalışma yapılmalı. Kepez’de kentsel dönüşüm projesi uygulanmalı. Gecekondularda yaşayanlar mağdur edilmeden, evler yıkılarak yenileri yapılmalı.” diye konuştu.
    Öğrencilerin isteklerinin kısa sürede yerine getirileceği sözünü veren Tütüncü bu ziyaretin kendilerini memnun ettiklerini belirterek şöyle konuştu: “Bütün dünya çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum. 1920 yılı milli mücadele dönemeçlerinden birisi olan Millet Meclisi’nin açılışı tarihidir. Büyük Atatürk bu önemli tarihi, dünya çocuklarının bayramı olarak kutlanmasını arzu etmiş ve dünya çocuklarına armağan etmiştir. Siz sevgili çocuklarımızın dünyanın modern imkanları ile buluşması ve geleceğe yürümesi devletimizin en önemli temel hedeflerinden bir tanesi. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için büyük uğraşlar veriyoruz.”
    Başkan Böcek ise yarının büyükleri çocukların ülkeye büyük hizmetler edeceğini belirterek, “Bugün çok önemli bir gün. 23 Nisan 1920’de Türk iradesinin temsil edildiği, meclisin açıldığı ayrıca Türk Halkının bağımsızlığını ilan ettiği bir gün. İnanıyorum ki çocuklarımızda büyüdüklerinde Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda çalışarak ve Cumhuriyetimizin tüm niteliklerine sahip çıkarak, ülkemize büyük hizmetler verecektir.” diye konuştu.