Belediye Başkanlığı koltuğuna küçük Duygu oturdu

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, sembolik olarak koltuklarını öğrencilere devretti.

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, sembolik olarak koltuklarını öğrencilere devretti. Belediye başkanlık koltuğuna oturan Duygu Peköz, bir öğrencinin fakir ve zengin okulu ayrımının giderilmesi konusunu dile getirilmesi üzerine yetkililere talimat verdi.
Valilik koltuğuna ise Kadir Has İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Elif Rana Kartal oturdu. Kartal, eğitimde kalite isterken, kalabalık sınıflardaki öğrenci sayılarının düşürülmesi talimatını verdi. Küçük Vali Kartal, okullardaki emniyetin artırılmasını ve sosyal alanların artırılmasını istedi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise, koltuğunu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencisi Duygu Peköz’e devretti. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Katırcılar, okul öğretmeni Semra Sazak ve okul arkadaşlarıyla birlikte belediyeye gelerek makam koltuğuna oturan Duygu Peköz, “Başarılı çalışmalara imza atmış olan Başkanımız Mehmet Özhaseki’den görevi devraldığım için çok mutluyum. Ben de Kayseri halkına hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi. Daha sonra yeşil alanların çoğaltılması talimatını veren Küçük Başkan Peköz, soruları da cevapladı. Öğrencilerin sıkıntılarını da dinleyen küçük başkan, bir öğrencinsin zengin ile fakir mahalleler arasındaki okul farklılıklarının giderilmesi yönündeki isteği üzerine yetkililere konuyla ilgili çalışma yapmalarını talimatını verdi. Hazırladıkları mini skeçle okullarının sorunlarını dile getiren Peköz ve arkadaşlarının mesajını aldığını ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, koltuklarını geçici de olsa çocuklara bırakmanın sembolik bir olay olmaktan öte onları da yönetime katmak anlamında önemli bir işleve sahip olduğuna inandığını söyledi. Özhaseki, “Bu vesileyle çocuklarımız hem bir taraftan yönetim tarzını anlamaya çalışırken diğer taraftan, isteklerini dile getiriyorlar. Bu oldukça güzel bir seremoni. Pazartesi gününden itibaren talepleri doğrultusun da okullarının eksiklerini tespit ederek bunları gidermeye çalışacağız.” dedi.