Belediye başkanvekili zabıta personeline yemek verdi

Zabıta teşkilatının kuruluşununun 187'nci yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Yozgat Belediye Başkanvekili Enver Çakıroğlu, zabıta personeliyle yemekte bir araya geldi.

Zabıta teşkilatının kuruluşununun 187’nci yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Yozgat Belediye Başkanvekili Enver Çakıroğlu, zabıta personeliyle yemekte bir araya geldi.

Yozgat Belediyesi Çapaoğlu Kentpark Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe Başkanvekili Enver Çakıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt, Zabıta Müdürü Musa Baran ve zabıta personeli katıldı.

Belediye Başkanvekili Enver Çakıroğlu, yemek sonrası yaptığı konuşmada, zabıta teşkilatının Yozgat Belediyesi´nin yüz akı olduğunu söyledi. Çakıroğlu, “Zabıta teşkilatımız, yıllardır edindiği tecrübelerle örnek bir teşkilat olma yolunda hızla ilerliyor. Ecdadımızın bizlere bıraktığı zabıta sistemini, çarşı sistemiyle ve düzeniyle en iyi şekilde uygulayan kentiz. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapıyor, yapmaya da devam edecek. Yozgat’ta zabıta teşkilatı olarak gerek belediyemizin gerekse ilimizin esnaf ve sanatkarından da olumlu tepkiler alarak yoluna devam ediyor. Bu teşkilat bizim yüz akımız.” dedi.

Zabıta Müdürü Musa Baran da Belediye Başkanvekili Çakıroğlu ve Başkan Yardımcısı Bozkurt’a, kendilerine yönelik böyle bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür etti. Baran, “Zabıta’nın görevi, belediye sınırları içerisinde halkın sağlık ve huzuru ile değişen, gelişen istek ve beklentilerini zamanında karşılamaktır. Yine halkın yasalar çerçevesinde yaşam kalitesinin yükselmesine öncülük etmektir.” diye konuştu.