Belediye hizmetlerini köylere de taşımaya başladı

Şırnak Belediyesi kentteki tüm projelerini bir bir gerçekleştiriyor.

Şırnak Belediyesi kentteki tüm projelerini bir bir gerçekleştiriyor. Kentteki çalışmalarda sona gelinirken belediye çalışmalarını şehrin dışına taşımaya başladı. Belediye son projeleriyle kentin Şırnak’a bağlı Araköy mevkiinde de çalışmalarına ara vermeden sürdürüyor.

Yaklaşık 300 metrelik alt ve üst yapı çalışmalarına başlanan Araköy’de belediye şehre bağlı köydeki çalışmalarında sona geldi. Kanalizasyon ve içmesi suyu borularının döşeme çalışmalarının bitirildiği köyde belediye fen işleri biriminin personeli üst yapı çalışmalarına da başladı.

Belediye Başkan Vekili Faik Saltan, çalışmalar hakkında şunları söyledi: “Kentimizde başlatmış olduğumuz çalışma seferberliği son surat devam ediyor. Bu yoğun çalışma temposuna aldırmayan belediyemiz, personeliyle beraber artık kentimizin dışında olan ve hizmet açısından eksik kalmış köylerimize de kış aylarının o çetin şartları baş göstermeden burada ikamet eden vatandaşlarımıza yardımcı olmak için seferber olmuş durumda. Bizde belediye olarak halkımızın bu tarz mağduriyetlerini tespit edip, elimizde ki tüm imkânları seferber edip buralarda yaşayan halkımıza en iyi şartlarda yaşama imkânı sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.