Belediye okulların çevresini düzenliyor ve temizliyor

Karaman Belediyesi, 2012 yılında uygulamaya başladığı 'Okullar hayat olsun' projesi ile Karaman'da bulunan okullara, çevre temizliği, bahçe düzenlemeleri, yeşil alan düzenlemeleri, başta olmak üzere birçok alanda desteğini sürdürüyor.

Karaman Belediyesi, 2012 yılında uygulamaya başladığı ‘Okullar hayat olsun’ projesi ile Karaman’da bulunan okullara, çevre temizliği, bahçe düzenlemeleri, yeşil alan düzenlemeleri, başta olmak üzere birçok alanda desteğini sürdürüyor.

Karamanoğlu Mehmet Bey İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanı M. Ziya Bayır, belediyenin okullarına vermiş olduğu destekten ötürü, Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’ya teşekkür etti. Bayır açıklamasında; “Yıpranan kanalizasyon sisteminin değiştirilmesi, okulumuz bahçesinin düzenlenmesi dolayısı ile çocuklarımızın daha temiz ve daha düzenli bir okulda eğitim öğretim görmesine katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Diğer taraftan, Cumhuriyet Nihat Aslan İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Koçak da, Karaman Belediyesi’nin okullarına verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Uğurlu’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu ise şunları kaydetti; “Milli Eğitim müdürlüğümüz ile birlikte yürüttüğümüz ‘Okullar hayat olsun’ projesi tüm güzellikleri ile devam ediyor. Şüphesiz çocuklarımız geleceğimizin en önemli teminatıdır. Onların en iyi şartlarda eğitim ve öğretimlerini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.