Belediye otobüsünde cüzdanını kaybeden öğrenciyi SGK memuru sevindirdi

Samsun'da belediye otobüsünde cüzdanını düşüren öğrenci, SGK memurunun müjdeli haberiyle sevindi.

Samsun’da belediye otobüsünde cüzdanını düşüren öğrenci, SGK memurunun müjdeli haberiyle sevindi.
Samsun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İcra Servisi’nde memur olarak çalışan Seyit Ahmet Kaplan, sabah işe giderken bindiği belediye otobüsünde bulduğu cüzdanın sahibine TC kimlik numarasından ulaşıp teslim etti.
    İçinde otobüs ulaşım kartı ile bir miktar para bulunan cüzdanı işyerine getiren Kaplan, cüzdan sahibine ulaşıp, müjdeli haberi verdi. Aynı zamanda öğrenci olan Nagihan Gökçe, cüzdandaki paranın miktarı küçük olsa da öğrenci için değerli olduğunu söyledi.
    Kaplan’a teşekkürlerini sunan Gökçe, “Cüzdanın içinde para olduğu için, geri gelmez diye düşünüyordum. Belediyenin ulaşım servisini arayıp kartımı kaybettiğime dair bilgi vermiştim. Onlar da cüzdanın içinde para varsa gelmez demişlerdi. Daha sonra cüzdanın bulunduğuna dair telefon gelince çok şaşırdım.” dedi.
    Öte yandan SGK İcra Servisi’nde çalışan memur Seyit Ahmet Kaplan, bu örnek davranışından dolayı kurum şefi tarafından öğle yemeği ile ödüllendirildi.
    İcra Servisi Şefi Yahya Kemal Bekar, Kaplan’a memur usulü bir ödül takdim ettiklerini, kendisine işyeri karavanasından bir öğün yemek ikram edip, gün içinde de içeceği çayların arkadaşlar tarafından ısmarlandığını kaydetti.