Belediye sosyal güvencesi olmayanlar için hastane kuruyor

SANLIURFA - Sanliurfa Belediyesi, fakir ailelere yönelik sosyal hizmet çalismalari kapsaminda bir hastane kurmak için çalismalara basladi.

Belediyenin Gida Bankasi ile ayda 650 aileye gida yardimi yaptiklarini anlatan Fakibaba, giysi magazasiyla ailelerin elbise ihtiyaçlarinin karsilandigini, eczaneden dagitilan ilaçlarla da hasta olanlarin sagliklarina kavusmasina yardimci olduklarini vurguladi.

Önemli bir eksiklik olarak gördükleri belediye hastanesi için girisimlere basladiklarini hatirlatan Fakibaba, “Belediye hastanesi için yer de belirledik.Yoksullar ile fakirler için yaptigimiz çalismalar hastaneyi de ekleyecegiz. Akçakale yolu üzerinde bulunan belediyeye ait saglik ocaginin yeri hastane olabilir. Hastane projesiyle ilgili hazirliklarimiz sürüyor. Hastaneden sonra ayrica bir de belediye okulu açarak egitime de katki saglamayi planliyoruz.” dedi.

Sanliurfa’da ihtiyaç sahibi ailelere sadece yardimda bulunmadiklarini, onlari is sahibi yapmak için de mikro kredi uygulamasini baslattiklarini dile getiren Fakibaba, su ana kadar 45 kadina bin YTL’lik krediler verdiklerini söyledi.

Bu projede basarili olan kadinlar için satis magasi kurma çalismalarini da sürdürdüklerinin altini çizen Fakibaba, kisa sürede bu magazalari da açarak onlarin pazar problemini çözeceklerini sözlerine ekledi.